Skip to main content

Seks päevade ajal võib tunduda hirmutav ning tekitada mitmeid küsimusi. Kas päevade ajal on võimalik rasedaks jääda? Kas peaks kasutama preservatiivi? Miks võiks jälgida tsükli etappe, et teada, millal täpselt toimub ovulatsioon? Kuidas on päevade ajal kõige mugavam seksida, kas üksi või võiks ka partneriga? Ära muretse, panime sinu jaoks kokku kõik vajaliku info seksist päevade ajal!

Orgasm ja päevad

Tõsi suure “O” kohta on, et alati ta pole… suur. Vahel on orgasmid plahvatuslikud ning vahel õrnad. Orgasmid on ilmselgelt ebastabiilsed ja tujukad, kas pole?

Tegelikult on nad palju prognoositavamad, kui võite arvata. Kui sul on asja vastu uudishimu ja otsustad jälgida oma orgasmide sagedust ja tugevust, võid märgata mustrit: sinu menstruaaltsükkel võib mõjutada nii võimet orgasmi saavutada kui ka seda, kui eufooriliselt end tunned, kui tuled. Kui võtame arvesse, kuidas sinu tsükkel mõjutab kõike, alates isudest teatud toitude järele kuni meeleolu, unerežiimide ja libiidoni, on loogiline, et see mõjutab ka sinu orgasme. Ja tavaliselt on kõik need tegurid seotud sinu kehas domineerivate hormoonide tõusude ja mõõnadega.

“Menstruaaltsükli ajal on palju hormonaalseid muutusi,” ütleb dr Jamie Knopman Colorado reproduktiivmeditsiini keskusest. “Kui tsükli esimesel poolel domineerib östrogeen, siis teisel poolel progesteroon. Lisage sellele selliste hormoonide nagu LH (luteiniseeriv hormoon), FSH (folliikuleid stimuleeriv hormoon) ja testosteroon ning sinu keha võib kogeda palju muutusi. Mõned neist on seotud libiidoga ja võimega saavutada orgasm.”

Naistel on suurem tõenäosus orgasmini jõuda ovulatsiooni ajal või selle lähedal, kui östrogeeni tase on haripunktis ja kehas suureneb LH, hormoon, mis vastutab munaraku vabanemise eest munasarjast. See on aeg tsüklis, mil tupe sekretsioonid suurenevad ning tupp muutub niiskemaks ja libedamaks. See võib muuta vahekorra meeldivamaks ja viia kiiremini orgasmini (võib-olla isegi võimsama tulemiseni). Kui soovid rasestuda, siis ovulatsioon on ka periood, kus partneri töökas sperma saab tänu emakakaela limaskesta suurenemisele natuke abi reisil lõplikku sihtkohta – planeet munarakku.

“See on omamoodi emakese looduse viis suurendada rasestumisvõimalusi,” ütleb Knopman. “Ovulatsiooni ajal muudab emakakael ka positsiooni – selle asukoht muutub siis keha jaoks “mugavamaks”, muutes vahekorra meeldivamaks.”

Menstruatsiooni ajal ja paar päeva enne ning pärast seda koged östrogeeni taseme langust. See võib vähendada soovi olla seksuaalselt aktiivne ning põhjustada tupe kuivust. Mida rohkem kuivust, seda rohkem ebameeldivat hõõrdumist ning mida vähem vahekorda naudid, seda ebatõenäolisemalt jõuad intensiivse orgasmini.

Aga kui inimesed oleksid vaid nii lihtsad. Leidub ka palju naisi, kelle seksiisu tõuseb järsult enne päevi. Kuid kas siis on üldse seos menstruaaltsükli ning orgasmini jõudmise ja intensiivsuse vahel? Jah, on küll, kuid günekoloog Kameelah Phillips on leidnud, et menstruaaltsükli mõju orgasmile on väga sõltuv naisest endast ning seos nende kahe vahel võib olla keerulisem. Olenevalt sinu kehast võid ka päevade ajal kogeda meeliületavaid orgasme. Selleks peaksid jälgima muudatusi oma kehas ning tujus tsükli kulgedes, loe lähemalt oma tsükli tundmaõppimisest siit.

“Päevade ajal võib mõnel põhjusel orgasm olla intensiivsem sõltuvalt naise ja tema partneri mugavusest verejooksuga,” ütleb Phillips. “Suurenenud verevool vaagnas võib põhjustada suurema suguelundite tundlikkuse ja seetõttu intensiivsema orgasmi.”

Sõltumata sellest, kas oled pardal seksi ja/või masturbatsiooniga päevade ajal võid olla kindel, et orgasmid on naise füüsilise, emotsionaalse ja psühholoogilise seisundi väga keerulised ilmingud, ütleb Phillips. Aju on võimas suguelund ja kuigi östrogeeni ja progesterooni taseme tõus võib meid viia orgasmi jõeni, siis see, kuidas me iseendasse ja oma partnerisse suhtume, otsustab lõpuks, kas klaasike vett sellest jõest on kesine või väga rahuldust pakkuv.

“Naistel võib vahetult enne ovulatsiooni esineda intensiivsemaid orgasme kui ülejäänud tsükli kestel, kuid nad kogevad intensiivseid orgasme ka siis, kui nende partnerlussuhe on tervislik ning nad tunnevad end oma elus ja kehas võimsana,” ütleb Phillips.

Teisisõnu – teie pööraselt hea orgasm on teie kätes (metafoorses või otseses mõttes).

5 põhjust, miks seksida päevade ajal

Saime selgeks, et päevad võivad isegi võimendada naiste orgasme suurenenud verevoolu tõttu piirkonnas. Seksil päevade ajal on aga veel eeliseid – loe lähemalt nendest viite.

1. Seks päevade ajal tähendab ekstra libestit
Üks põhilisi põhjustest, miks päevade ajal seksida, on et penetratiivne vahekord on mõlema osapoole jaoks lihtsam. Paljud leiavad, et menstruaalvedelik on suurepärane ja täiesti naturaalne asendus traditsioonilisele libestile. Seega ära karda oma päevi – menstruaalvedelik on orgaaniline ning perfektse kontsistentsiga, et seda voodis ära kasutada.

2. Päevade ajal seksimine võib leevendada krampe
Krambid alakõhu piirkonnas on ühed levinumatest ning tüütutest PMS’i sümptomitest, millega peame tegelema. Õnneks võib seks päevade ajal selles osas leevendust pakkuda. On teaduslikult tõestatud, et vaginaalne stimulatsioon mõjutab neuroneid ajus, mis aitavad tõsta naiste valuläve.

See kehtib ka menstruatsioonivalu kohta: penetratiivne või oraalne stimulatsioon võib vähendada menstruaalvalu, mis on ju palju lõbusam, kui Ibumetini manustamine. Loe veel sellest, kuidas loodusliku raviga leevendada menstruatsioonikrampe.

3. Seks päevade ajal võib olla lõbusam
Põhiline põhjus, miks me armatseme, on see, et see on mõnus. Mis siis, kui kuuleksid, et seks päevade ajal võib olla veel eriti meeldiv? See ei ole vaid üksikute arvamus: tänu hormoonide kõikumisele menstruaaltsükli ajal võib su seksiisu olla suurem mõnel kindlal ajal kuust. See võib juhtuda kui esineb määrimine või oled menstrueerimas.

Selle jälgimiseks, kuidas hormoonid su kehas menstruaaltsükli jooksul tegutsevad ning et näha, mis su seksiisu ja muude näitajatega toimub, on kasulik jälgida oma tsüklit ning pidada ovulatsiooni kalendrit. Loe lähemalt tsükli jälgimisest siit.

4. Lühemad päevad
Seksimine võib lühendada su päevade kestvust. Emaka kokkutõmme orgasmi ajal võib kiirendada emakakaela limaskesta eraldumist, mis omakorda aitab kiiremini päevad mööda saata.

5. Peavalu leevendamine
Umbes pool naistest, kes migreenide all kannatavad, kogevad neid just päevade ajal. Kuigi enamus menstruatsiooniaegsete migreenidega naistest väldivad seksi migreenihoogude ajal, siis paljud nendest, kes ei väldi, ütlevad, et see leevendab osaliselt või täielikult nende peavalusid. See on samamoodi seotud neuronitega ajus, mis reageerivad orgasmihormoonidele valuläve tõstes.

Kuidas päevade ajal seksida: kasulikud nipid

Kui soovid kogeda suurepärast seksi päevade ajal, siis kasuta neid nippe:

  • Pea avatud ja ausat vestlust oma partneriga. Ütle oma partnerile, kuidas tunned end päevade ajal seksimise osas. Küsi oma partnerilt, mida arvab tema. Kui üks teist leiab, et see kogemus on ebamugav, siis on parem mõte oodata või koos lahti mõtestada, millest see ebamugavus tuleneb.
  • Aseta voodile rätik, et mitte voodilinu määrida või seksi duši all või vannis, et vältida segadust täielikult.
  • Hoia märgi lappe lähedal, et võimaldada mugavat puhastust peale seksi.
  • Kui kasutad tampooni või menstruaalanumat, siis eemalda eemalda need juba varem.
  • Kasuta kaitsevahendeid vältimaks rasedust kui seda hetkel ei plaani ja kaitsmaks end suguhaiguste vastu.
  • Mõned seksipositsioonid võivad olla päevade ajal ebamugavad. Katsetage erinevaid poose, et leida sellised, mis on mugavad sinu ja su partneri jaoks. Proovige näiteks kaisutamispositsiooni – leba küljel ning partner sinu taga.
  • Avasta soovi korral anaalseksi. Su eesmine auk võib küll veritseda, kuid tagumine on avastamiseks samuti olemas. Võid oma menstruaalvahendi sees hoida ning katsetada. Mõned leiavad ka, et tampooni või menstruaalanuma kerge surve võib suurendada anaalseksi mõnusid.

Masturbatsioon päevade ajal

Kui sul pole kindlat voodipartnerit ja soovid oma keha avastada ja nautida, siis miks mitte ennast ise rahuldada?

Fokuseeri kliitori või muu välise osa stimulatsioonile
See käib iga päeva kohta su menstruaaltsüklis, mitte ainult siis kui veritsed. Seks ei pea tähendama vaid penetratiivset seksi. Avasta oma erogeenseid piirkondi. Kasuta vibraatorit, sulge või oma sõrmi et stimuleerida kliitorit, rindu, kaela, sisereisi, alakõhtu ja kaenlaalust.

Pane selga oma mugavaimad lekkekindlad aluspüksid ja kasuta vibraatorit, et õrritada end läbi riide. Kui oled juba erinevad menstruaalpüksikud soetanud, siis pane selga oma seksikaim paar (soovitame Rocking Undies Thongi) – sest miks mitte riietuda üles ka sooloseksi sessiooniks? Kasuta oma sõrmi, küüsi või lemmikut vibraatorit, et end rahuldada.

Parimad on mittepoorsest materjalist mänguasjad, näiteks silikoonist, ABS kõvast plastikust, metallist ja klaasist. Eriti päevade ajal, kuna neid on kerge puhastada. Kasutades poorsetest materjalidest (nagu TPE, TPR, kummi ja PVC) tehtud sekslelusid ilma kondoomita on risk, et need koguvad mikroobe, mis võivad tõsta infektsioonide riski.

Kui su päevad on vererohked ning muretsed plekkide pärast, siis soovitame masturbeeridai rätiku peal või dušiall. Dušipea stimulatsioon võib samuti mõnus olla, kuid ära lase vett vagiina sisse, vaid kasuta seda voolu survet vaid kliitoril.

Suurepärane vahend omaette (või ka partneriga) orgasmide kindlustamiseks, päevade ajal või mitte, on Womanizer Premium kliitoristimulaator. Womanizer on suurepärane vahend enda avastamiseks üksi või partneriga ka päevade ajal – Womanizer Premium on tehtud silikoonist ja ABS-ist ning seda on väga mugav verest puhastada. Samuti on see veekindel ning võimaldab hullamist ka duši all või vannis. Avasta uusi ja intensiivsemaid orgasme, koge 100% naudingut ja rahuldust – loe lähemalt siit.

Hügieen peale seksi

Kui sa ei soovi üleni duši alla minna, siis loputa vaid häbemepiirkonda sooja veega või sooja vee ja õrna lõhnatu seebiga. Kui su partneril on samuti häbe, siis võiks ka tema end kergelt veega pesta. Kui tal on peenis, siis soovita tal seda pesta õrna lõhnatu seebiga.

Ära pese tupe sisemist osa, see puhastab ennast ise. Vagiina seestpoolt pesemine või tupeloputusseadme kasutamine tsükli ükskõik millisel ajal võib segada tupe tervislikku pH taset ning suurendada tupeseene või bakteriaalse vaginoosi saamise võimalust.

Puhasta ka oma sekslelud. Iga lelu tuleb oma spetsiifilise instruktsiooniga. Kui su mänguasi on tehtud mittepoorsest materjalist, nagu ka Womanizer Premium stimulaator, siis võib seda pesta sooja vee ning lõhnavaba seebiga või keeva veega.

Sinu riiete ja voodilinade pesemine sõltub sellest, millisest materjalist nad täpselt tehtud on. Üldine reegel: mida kauem sa lased plekil kangal olla, seda raskem on seda välja saada. Vere plekid pese kõigepealt külma vee ja seebiga, et neid sooja veega mitte veelgi enam kangasse “küpsetada”.

Päevade seksi KKK

Kas päevade ajal oraalseksi harrastada on okei?
Kui sina ja su partner olete sellega mõlemad päri, siis oraalne seks ei pea olema midagi, mida nautida vaid päevade väliselt. Hea võimalus on jätta sisse menstruaalanum ning pesta häbemepiirkond enne vahekorda sooja veega üle. Nii ei pea sina ega partner tundma muret selle üle, et menstruaalvedelik jääb ette ning partner saab keskenduda kliitori stimuleerimisele. Tuleb vaid meeles pidada, et ka oraaliga on võimalik edasi kanda infektsioone läbi mikrohaavade suus, seega mõtle kuidas kaitsta ennast ning oma partnerit.

Seks kaasab mitmesuguseid kehavedelikke ja eritisi, sealhulgas higi, spermat, tuppe voolust ja verd. Väikese ettevalmistusega olete valmis oma partneriga hetke nautima ka päevade ajal, kuna tegemist on täiesti tavalise normaalse eritisega nagu ka kõik teised eelnimetatud kehavedelikud.

Kas on võimalik jääda päevade ajal vahekorras olles rasedaks?
Kuigi viljastumisvõimalus on päevade ajal väiksem, siis see on endiselt võimalik, olenevalt naise tsükli pikkusest ja ovulatsiooni toimumise päevast.

Raseduse võimalus sõltub sellest, millal tsüklis ovulatsioon toimub. Ovulatsioonipäev erineb inimeseti. Kui sul on lühike tsükkel ning ovulatsioonipäev on tsüklis eespool, samuti kui su päevad kestavad oluliselt kauem kui keskmised viis päeva, siis on rasestumisvõimalus päevade ajal suurem. Lühidalt: päevade ajal vahekorras olles võib tõesti rasedaks jääda, tõenäosus on suurem, kui naise tsükkel on lühem kui 19 päeva. Nendel juhtudel tuleks kindlasti kasutada rasestumisvastaseid vahendeid, kui sa ei soovi rasedaks jääda.

Kui sind huvitab sinu tsükkel ning ovulatsioonide täpne toimumisaeg, siis kõige kergem on kasutada mõnda päevade jälgimise rakendust oma telefonis. Seda muidugi juhul, kui sa ei manusta selliseid rasestumisvastaseid vahendeid mis ovulatsioonid sootuks kustutavad. Mitme kuu jooksul andmeid sisestades annab rakendus infot päevade algusaja ja kestvuse ning ovulatsioonide kohta. Rakendus pole aga täpseim viis ovulatsioone määrata, see ei võta arvesse kõiki tegureid, mis su tsüklit mõjutada võivad. Täpsem valik oma tsükli jälgimiseks on viljakusmonitor. Viljakusmonitoriga mõõdada igapäevaselt oma basaaltemperatuure. See info talletub monitori ning kui sisestada ka menstruatsioonipäevad, tekib igale kasutajale isiklik andmete ajalugu. Viljakusmonitori algoritm võrdleb neid andmeid pidevalt statistikaga võttes arvesse ka tsükli kõikumisi ja tulemuseks on ülimalt täpne ovulatsiooniaja kuvamine.

Teiseks tuleb arvesse võtta sperma eluiga. Seemnerakud võivad elada naise kehas kuni viis päeva. Kui oled vahekorras päevade lõpupoole, siis võivad seemnerakud endiselt ovulatsiooni ajaks sinu suguteedes elus olla. Viljakusmonitor võtab oma näitude andmisel arvesse konkreetse kasutaja ovulatsioonide toimumisaegu ning nende kõikumist kui ka seemnerakkude eluiga. Viljakusmonitorile saavad loota naised, kelle tsükli pikkus jääb 19-40 päeva vahele. Selles vahemikus toimuvaid tsükli kõikumisi suudab viljakusmonitor arvesse võtta oma näitude kuvamisel.

Kas peaksin kasutama kondoomi päevade ajal seksides?
Kuigi see on vähem tõenäoline, siis on endiselt võimalus, et võid päevade ajal vahekorras olles rasedaks jääda. Kui sa ei soovi rasedaks jääda, siis peaksid kasutama kaitset. Teine võimalus on kasutada viljakusteadlikkuse meetodit, kuid ise täpselt paika panna, millal see ovulatsioonipäev on, võib olla päris raske. Viljakusmonitor aitab täpsemalt selle paika panna, kuid pole iseenesest rasestumisvastane ega suguhaiguste eest kaitsev vahend. See on vaid vahend tsükli ülimalt täpseks jälgimiseks.

Päevade ajal seksimine ilma kondoomita võib tõsta suguhaiguste edasikandmise riski. Viirusosakesed nagu HIV võivad päevade veres ringelda, seega on oluline: kui sa ei ole kindla partneriga ja te ei ole vahetult suguhaigusi testimas käinud, siis kasutage infektsiooni riski vähendamiseks kondoomi.

Seks päevade ajal ei pea olema hirmutav!

Seks päevade ajal on populaarsem, kui kunagi varem – kehad polegi steriilsed ega perfektsed ja on aeg seda teadvustada! Paarid võivad leida loomingulisi ning keha-positiivseid viise oma armastuse näitamiseks – vahet pole, kas partner menstrueerib või mitte.

Ärge laske menstruatsioonil oma seksuaalelu häirida. Kui teete väikest ettevalmistustööd, võib seks nende umbes viie päeva jooksul olla sama nauditav kui ülejäänud kuu ajal. Võite isegi üllatuda ja leida, et päevade ajal on seks veelgi põnevam!

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!