Skip to main content

Seda küsimust, kas need menstruatsioonipüksid ikka tõesti töötavad küsitakse sedavõrd palju ka veel täna, peale seda kui oleme imavat pesu müünud juba 7 aastat! See saab ainult tähendada ühte – Maarjamaal on ikka veel naisi, kes ei ole seda toodet proovinud. Julgustamaks neid neitsisid ja harimaks kõiki, kes soovivad lekkekindla aluspesu kohta rohkem teada oleme tõlkinud käesoleva artikli 😊

Enamiku inimeste jaoks, kellel on menstruatsioon, need tõesti töötavad! Kuid nii nagu kõik kehad on erinevalt ehitatud, võivad teile sobivamad olla ka teised korduvkasutatavad menstruaaltooted. Anname ülevaate meie lekkekindlast aluspesust, selle valmistamisest ja muudest lekkekindla pesu kohta korduma kippuvatest küsimustest. Seejärel saate otsustada, kas soovite neid proovida.

Mis on lekkekindel menstruatsioonipesu?

Imav aluspesu on täpselt nagu tavaline aluspesu. Neid on mitmeid mudeleid – stringidest kuni kõrge vöökohaga paarini–, kuid kõige populaarsem tundub olevat bikiinilõige. Need on lihtne viis menstruatsiooniga toimetulemiseks ja on enamikule inimestest taskukohased. Neil on jalgevahe piirkonnas mitu kihti ja need on loodud tupevooluse absorbeerimiseks.

Kuidas lekkekindel aluspesu töötab?

Suurem osa tänapäevast lekkekindlat aluspesu on valmistatud hingavast kangast, kuid jalgevahe piirkonnas on lekete vältimiseks ka täiendavad kaitse- ja imavad kihid. Samuti on veekindel kiht, mis muudab need veelgi lekkekindlamaks. Teisi kihte saab teha looduslikest kiududest (nt villast), nii et need on antibakteriaalsed, antimikroobsed ja lõhnavabad. Neil on ka niiskust imavad omadused, nii et te ei tunne voolusest või verest tulenevat niiskust.

Mitu paari peaksin ostma?

Alustuseks soovitame menstruatsioonipükse osta 3–4 paari. Seejärel näete, kuidas need teie menstruatsiooniga sobivad, kui sageli peate neid vahetama ja kas need teile meeldivad. Siis saate alati juurde osta, kui vajate.

Kui kaua võin menstruatsioonipükse kanda?

Kõik sõltub sellest, kui kerge või suur on teie voolus, kuid kergema kuni regulaarse menstruatsiooni korral võite neid kanda igal pool 8 kuni 12 tundi. Mõnel inimesel võib tekkida vajadus aluspesu vahetada 3–4 tunni tagant. Alustuseks on hea 3 tunni pärast oma pesu üle vaadata, siis kui oled eriti agar, võid kontrollida ka iga tund, et saada aru, millal vahetust vajad.

Kui kaua lekkekindel aluspesu kestab?

Kõrgtehnoloogiline kuupesu on valmistatud nii, et see võiks kesta aastaid. Kui hooldad korralikult (st loputad iga kord enne masinasse panekut vere välja, kasutad õrna tsüklit ja pesuvahendit ning ei kasuta pesukuivatit, võid oma alukaid nautida aastaid. Teatud aja tagant void neid leotada söögiäädika lahuses, et olla kindel, et kõik mikroobid hävineksid ja ei tekiks ebameeldivat lõhna.

Millal peaks lekkekindlat aluspesu vahetama?

On mitmeid märke, mida tähele panna, et teada saada, millal on aeg oma menstruatsioonipesu vahetada. Kui hakkate tundma niiskust, võib see olla märk, et teie menstruatsioonipesu on saavutanud maksimaalse imavuse. Samuti, kui märkate oma aluspesu õmblustel verd või tunnete märga, on aeg püksikuid vahetada.

Kas lekkekindel aluspesu sobib vererohkete päevade korral?

Suurema imavusega lekkekindlad püksikud võivad sobida ka väga vererohke mensese korral. Samas võib suure vooluse korral olla praktilisem kasutada just menstruaalanuma ja lekkekindlate kombot. Kui te muidugi ei viitsi tihti aluspesu vahetada siis soovitame kasutada pigem menstruaalanumat, tühejendada seda tihemini ja kanda näiteks kergema imavusega lekkekindlaid lihtsalt pesukaitse eesmärgil.

Kuidas imavat aluspesu puhastada?

Lekkekindla aluspesu puhastamine on lihtne! Loputage oma aluspesu lihtsalt voolava vee all, olgu siis kraanikausis, duši all või veepudeli all, ja visake see siis külma või õrna tsükliga pesumasinasse. Teise võimalusena peske neid käsitsi! Kasutage kindlasti pehmet pesuainet ja vältige pesupehmendaja kasutamist. Kangapehmendaja võib kahjustada kanga terviklikkust. Seejärel riputage need lihtsalt kuivama ja nii ongi see “raske töö” tehtud!

Kas lekkekindel aluspesu on hügieeniline?

Jah! Õigesti hooldatuna on need sama ohutud ja sanitaarsed kui kõik teised menstruatsioonitooted. Sageli võib menstruatsiooniveri olla saanud negatiivse häbimärgistamise, kuid seni, kuni vahetate regulaarselt oma menstruatsioonipesu ja pesete neid vastavalt juhistele, on see sanitaarne.

Kas neid saab kasutada sünnitusjärgse verejooksu korral?

Jah! Saate neid kanda sünnitusjärgse verejooksu korral, kuid lihtsalt kontrollige regulaarselt, kas teie verejooks on raske, et vältida lekkeid.

Kas need erinevad tavalisest aluspesust?

Nad tunduvad veidi erinevad traditsioonilisest aluspesust. Perioodipesus kasutatud materjalid on hingavad ning jalgevahe piirkonnas jäävad need tavapesuga võrreldes veidi paksemaks.

Kas imav aluspesu lõhnab?

Ei! Menstruatsioonipesu on kujundatud kihtidega, mis aitavad kaitsta lõhna eest. Niikaua kui pesete oma menstruatsioonipesu pärast kasutamist pehme pesuvahendiga, pole neil lõhna.

Kui palju jäätmeid säästab korduvkasutatavate menstruatsioonitoodete kasutamine?

Palju jäätmeid – keskmiselt säästab see 528 sidet või tampooni aastas! Igal aastal visatakse keskkonda tonnide kaupa menstruaaljäätmeid, seega on korduvkasutatavatele perioodilistele toodetele üleminekul suur mõju!

Kas menstruatsioonipesu säästab raha?

Jah! Rohkem kui lihtsalt ilmselgelt. Menstruatsioonipesu eluea jooksul saate säästa palju raha tampoonide või sidemete arvelt. Kuid see võib päästa ka teie linad, riided, kattemadratsid ja madratsid!

Kas ma saan treenida lekkekindla aluspesuga?

Jah! Saate seda peaaegu igal spordialal või jõusaalis kanda. Need töötavad nagu side.

Kas ma võin inkontinentsi korral kanda lekkekindlat aluspesu?

Me ei soovita täieliku inkontinentsi korral kanda perioodilist aluspesu, kuna põis mahutab palju rohkem vedelikku, kui menstruatsioonist tuleb. Kui aga naerdes või aevastades lekib, on see hea valik. Lihtsalt vahetage neid regulaarselt, et vältida ärritust.

Kas ma võin kanda päevade aluspesu, kui olen rase?

Jah, kui märkate raseduse ajal voolust, võite neid kanda! Kui aga soovid mugavuse huvides kõrge vöökohaga disaini, on olemas ka spetsiaalselt rasedatele mõeldud aluspesu!

Lekkekindlad aluspüksid – kas need tõesti töötavad?

Kas imavad aluspesutooted on mahukad?

Ei, need on veidi paksemad kui traditsiooniline aluspesu, kuid need ei tundu mahukad ega kohmakad nagu side või mähe.

Kuidas kuupesu õigesti ära visata?

Vaadake, kas teie menstruatsioonipesu on taaskasutatav, seejärel eraldage tekstiilid vastavalt kohalikele taaskasutuseeskirjadele ja nii lihtne see ongi! Enne väljaviskamist veenduge, et kasutate neid nende eluea lõpuni.

Millal peaksin lekkekindla aluspesu välja vahetama?

Kui hakkate nägema, et need ei tööta enam nii hästi kui varem või kui neis on auke või rebendeid.

Kuidas on lood teiste korduvkasutatavate menstruatsioonitoodetega?

Valikuid on palju, alates menstruaalanumatest kuni sidemeteni. Neil kõigil on oma plussid ja miinused ning neid saab täiendava turvalisuse huvides isegi päevade aluspesuga kombineerida.

——-

Oleme lõpuks kõik küsimused läbi käinud, nüüd jääb üle vaid proovida! Andke meile teada, kas päevade pesu teile sobib või mitte!? Kindlasti saame olla abiks sobiva mudeli ja imavusastme valikul. Võtke meiega julgelt ühendust!

Populaarseimad mudelid:

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!