Skip to main content

Üha enam kerkib esile korduvkasutatavaid menstruaaltooteid. Kuna kõik kehad on erineva ehitusega, on mõned menstruaaltooted, mis sobivad ühele paremini kui teisele. Nii menstruaalanumad kui ka lekkekindel aluspesu pakuvad hulgaliselt eeliseid ühekordsetele menstruaaltoodetele ja on keskkonnasõbralikumad. Need säästavad ka pikas perspektiivis raha, on mugavad ja võivad aidata ka menstruatsiooni normaliseerida; ühiskonnas on endiselt häbi menstruaalverejooksu ümber, kuid see on ju täiesti normaalne ja mõnes kultuuris isegi püha!

Korduvkasutatavate menstruaaltoodete kasutamise eelised

Kui Sa pole kunagi kasutanud lekkekindlat aluspesu, –sidet või menstruaalanumat, võivad need alguses veidi hirmutada. Kuid neil on palju pakkuda, kui annad neile võimaluse. Olen kindel, et ühel hetkel mõjusid tampoonid ka hirmutavalt, kuid kasutades saad asjast aru ja sellest saab igakuine rutiin. Sama on korduvkasutatavate toodetega, kuid selle asemel, et neid ära visata, on võimalik raha säästa! Ja ei teki olukorda, kus menstruaaltooted on otsas.

Vähem jäätmeid

Keskmine menstruatsiooniga inimene kasutab oma elu jooksul 11 000–16 000 ühekordselt kasutatavat toodet. Kui mõelda igale inimesele, siis see on üüratu kogus. Merekaitse selts ütleb, et iga 100 meetri puhastatud ranna kohta leitakse 5 menstruaaltoodet.

Säästa raha

Korduvkasutatavad tooted võivad olla alguses kallid, kuid kogukulu aja jooksul on odavam. Nõuetekohase hoolduse korral võivad nii menstruaalanumad kui ka lekkekindel aluspesu kesta aastaid. Mõtle neist kui investeeringust!

Menstruaalanumad

Kui mõtled menstruaalanumale üle minna, võib see olla hirmutav. Nad näevad tavaliselt alguses välja suured ja võõrad. Aga, ära karda! Räägime menstruaalanumate plussidest ja miinustest, kuidas need töötavad ja kas need on sinu jaoks õige valik. Esiteks on kuutopsid tavaliselt valmistatud 100% meditsiinilisest silikoonist, nii et need on lõhnatud ja mõned on valmistatud isegi ilma värvaineteta (ka OrganiCup). Need on painduvad ja neid on lihtne sisestada, vähemalt, kui oled asja selgeks saanud.

Mitmed suuruse ja tugevuse valikud

Menstruaalanumaid on mitmes suuruses, et leida endale kõige sobivam. Oleme kõik erinevalt üles ehitatud nii sügavuse, ümbermõõdu kui isegi tundlikkuse poolest. Sama kehtib ka päevade kohta – mõned on ülirasked ja mõned vaevumärgatavad. Nii et sul võib olla neljas laps ja vajad väikese suurusega kuutopsi või oled neitsi ja vajad suurimat menstruaalanumat. Sageli on “lõtv” vagiina häbimärgistatud, kuid me kinnitame sulle, et see on vaid müüt. Vagiina on lihas, mis võib kergesti venida ja seejärel taastada oma kuju. Tegelikult võivad vagiinad olla nii tugevad, et kui sul on väga tugevad vaagnapõhjalihased, võid vajada jäigemat anumat. Kui sul on tugev vaagnapõhi, võid oma menstruaalanuma lihtsalt paigast välja pigistada!

Hoiab raskemaid voolusid kauem

Mida suurem anum, seda rohkem see mahutab. Ja need, kellel on väga vererohked menstruatsioonid, mõistavad traditsiooniliste menstruaaltoodete kasutamise frustratsiooni – tampoonide või sidemete vahetamine iga tunni või paari tagant võib olla tüütu või olenevalt olukorrast võimatu! Sõltuvalt kuutopsi suurusest ja voolavusest võib menstruaalanumaid kanda korraga kuni 12 tundi. Seejärel lihtsalt tühjenda, loputa ja sisesta uuesti. Nad võivad töötada ka kallutatud emaka ja emakasisese seadmega (IUD), kuid konsulteeri sel juhul alati oma arstiga.

Mugav

Enamiku inimeste jaoks on menstruaalanumad mugavad ja kui need on õigesti sisestatud, ei tohiks sa neid üldse tunda. See tähendab, et reisidel, trennis või isegi kodus veedetud päevade ajal tunned end mugavalt kogu päeva! Kui kuutops on mingil põhjusel ebamugav või valulik, eemalda see kohe. Tõenäoliselt tähendab see seda, et see sisestati valesti või vajad väiksemat või vähem jäigemat valikut.

Võib olla õppeprotsess

Menstruaalanuma sisestamisest ja eemaldamisest võib olla keeruline aru saada. Kuid ära heida lootust – on palju näpunäiteid ja nippe, mis aitavad sul anuma sisestamisest aru saada. Ärge karda otsida juhendeid või videoid (näiteks on OrganiCup teinud lihtsasti arusaadava õppevideo).

Võib tekitada segadust

Menstruatsioonid on normaalne osa elust ja veri on täiesti loomulik. Kui aga oled päevade karikamängus uustulnuk, võib see mängust aru saades segaseks minna. Alguses võib see maha voolata või kogemata vetsupotti kukkuda, kuid harjutades läheb asi paremaks ja lihtsamaks!

Lekkekindel aluspesu

Lekkekindel aluspesu on just selline, nagu nad kõlab: aluspesu sisseehitatud imavate kihtidega, mis imavad sinu voolu. Neid on erinevate stiilide ja suurusega ning neid on lihtne kasutada – tõmba lihtsalt jalga, pese, korda.

Mugav

Kanga paindlikkuse tõttu ei tundu, et kannad mähkmeid ning need on tavaliselt hingavad. Veelgi enam, need jäävad lekkekindlaks! Imavate kihtidega ei tundu see ka teie naha vastu märg, mis on alati pluss.

Lihtne puhastada

Menstruatsioonipesu saad pesta pesumasina õrnal seadistusel või käsitsi. Saad neid pesta ka riietega samas tsüklis. Teise võimalusena saab neid pesta eraldi ja seejärel lihtsalt kuivama riputada. Ja seal ei teki püsivaid lõhnu!

Leia õige imavusaste

Esimest korda lekkekindlat pesu proovides soovitame hoida lähedal teist paari, et saada aimu, millal pead oma aluspesu vahetama. Neid soovitatakse tavaliselt neile, kellel on normaalne kuni kerge voolus või päevadeks, mil menstruatsioon on kergem. Kuid ära muretse – meie e-poest leiad ka kuni 10 tampoonitäie imavusega lekkekindlad aluspüksid!

Ja neid saab ka alati kanda lisakaitsena, menstruaalanuma või ka tampooniga.

Kokkuvõttes aitavad korduvkasutatavad menstruaaltooted keskkonda, säästavad raha ja pakuvad võimalusi, mida traditsioonilised menstruaaltooted ei suuda. Millise neist valid?

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!