Skip to main content

Täpsus

Sertifikatsioon ja teaduslikud uuringud tõestavad Daysy turvalisust ja kvaliteeti

Daysy – meditsiiniline seade, mida võid usaldada!

Daysy on arendatud meditsiinilise tootena. Mitte kõigil turulolevatel viljakusmonitoridel ei ole seda standardit. Mitte kõiki ei kontrollita ning reguleerita kvaliteedijuhtimise süsteemi kaudu.

Meie kasutajad võivad kindlad olla, et Daysy turvalisus ja kvaliteet on tootja kõrgeim prioriteet.

Daysy taotleb: sertifikatsioon, usaldusväärsus ja täpsus.
Valley Electronics AG Šveitsis on arendanud meditsiiniseadme Daysy, mis keskendub naise tsüklile ning aitab naise keha paremini mõista. Valley Electronics AG on sertifitseeritud EN ISO 13485 standardi järgi, mis tähenab, et kvaliteedi juhtimist tehakse uusimate meditsiiniseadmete standardite järgi. Kliendid on kõigi tootearenduse ja tootmise otsuste keskmes, mis puudutab täpsust ja riski. Kõik protseduurid Valley Electronics AG-s läbivad regulaarselt nii sise- kui väliskontrolle. See annab võimaluse toote kvaliteeti läbi kogu selle elutsükli pidevalt täiendada.

Viljakusteadlikkusele baseeruv meetod (Fertility Awareness Based Method)

Termin “viljakusteadlikkuse meetod” viitab erinevatele viisidele välja selgitada viljastumisvõimelisi ja viljastumiseni mitte viivaid faase naise tsüklis, mida võib kasutada pereplaneerimiseks.

Meetod baseerub naise  võimele mõista ja ära tunda oma viljakust. Täpne viljastumisvõimeliste ja viljastumisvõimetute päevade määramine käib loomulike füsioloogiliste märkide kaudu. Viljakusteadlikkuse meetod annab paaridele täpse info eristamaks naise igas tsüklis päevi, mil viljastumine on tõenäoline.

Selliselt eristab paar faase naise menstruaaltsüklis, mil rasestumine võib toimuda. Paarid võivad kasutada seda infot pereplaneerimiseks.

Meetodeid ja viise kuidas naine saab oma viljastumisvõimet määrata on erinevaid. Näiteks temperatuuri meetod, emakakaela jälgimise meetod, kalendermeetod, sümptotermaalne meetod ning sümptohormonaalne meetod.

Usaldusväärse elustiili viljakusmonitorina kalkuleerib Daysy naise tsüklis viljastumisvõimelise faasi baseerudes väga tundlikule ja täpsele, arvuti poolt abistatud basaaltemperatuuri mõõtmisele, mida teostatakse hommikul vahetult peale ärkamist.

Daysy-sse integreeritud termomeeter võimaldab väga täpset mõõtmist. See eristab Daysy-t teistest meetoditest, mis vajavad eraldi basaaltemperatuuri termomeetrit, jättes termomeetri valiku kasutaja otsustada. Selliselt ei ole garantiid, et kasutatatav termomeeter vastab vajalikele nõuetele.

Termomeetri tõttu võivad tekkida mõõtmiste ebatäpsused ja ümardamisvead, samuti võib vigu tekkida info üle kandmisel äppi.

Kuidas Daysy algoritm töötab

Daysy algoritm on loodud kahe elemendi kombineerimisel – uute andmete hankimine ja õppimine (teie päevane basaaltemperatuur, menstruatsiooni algus ja lõpp ning akumuleeritud möödunud tsüklite info) ja statistiline analüüs (nt temperatuuri tõus, mis tekib pärast ovulatsiooni).

Daysy selgitab välja Sinu viljastumisvõimelise ja viljastumisvõimetu faasi kasutades laia andmebaasi ning eraldi algoritmi. Algoritm baseerub 5. miljoni tsükli infol ning sisaldab endas enam kui 30. aastat uuringuid. Daysy annab Sulle usaldusväärset infot Sinu menstruaaltsükli kohta.

Tänu intelligentsele algoritmile, mis baseerub teadusuuringutel, aastakümnetel kogemusel, enam kui 500 000 kasutajal ja keerulisel tehnoloogial pakub Daysy kõrgeimat kvaliteeti, täpsust ja usaldusväärsust viljakuse jälgimisel. Faktoreid, mis võivad menstruaaltsüklit mõjutada nagu stress, alkoholi tarbimine või unepuudus on algoritmis arvestatud.

Algoritm on loodud kombineerides kahte elementi – uue info hankimine ja õppimine ( Sinu igapäevane basaaltemperatuur, menstruatsioonide algus ja lõpu kuupäevad, kogunenud andmed) ning statistilised meetodid (st. temperatuuri tõus peale ovulatsiooni), mis võimaldavad tulevase tsükli prognoosi. Selliselt on võimalik tuletada individuaalseid viljastumisvõimetuid (rohelisi) ja viljastumisvõimelisi (punaseid) päevi peale iga menstruatsiooni.

Peale õppimisperioodi, kus Daysy Sinu isiklikke andmeid kogub, hakkab algoritm prognoosima Sinu ovulatsiooni ja alustab viljastumisvõimeliste päevade näitamist 5 päea enne kõige varasemat tõenäolist ovulatsioonipäeva. Selleks, et algoritm saaks määrata temperatuuritõusu (ovulatsiooni) peab tsüklis toimuma stabiilne temperatuuride tõus loogilisel ajal, mil ovulatsioon peaks toimuma. Kui algoritm on ovulatsiooni kinnitanud näitab Daysy järgnevalt individuaalseid (rohelisi) päevi kuni järgmise menstruatsioonini.

Tagataustal võtab algoritm arvesse keskmise eelmistest mõõtmistest, et oleks võimalik  arvutustes mõista ka teistest erinevaid (ebaloogilisi) või ebaõnnestunud mõõtmisi. Daysy näitab kahtluse korral kollast tuld ning jätab intsidendi järgmiseks tsükliks meelde ehk õpib. Seda selleks, et välistada igasugune risk.

Vaid mõned kraadid muudavad asja

Daysy kasutab basaaltemperatuuri mõõtmiseks väga tundlikku andurit. Selle unikaalne funktsioon on oodata temperatuuri stabiliseerumist, mis võib võtta 30-60 sekundit. Andur soojeneb enne basaaltemperaruuri salvestamist, et tulemus võiks olla maksimaalselt usaldusväärne.

Daysy ootab kuni lõplik temperatuuriväärtus on stabiliseerunud, et mõõtmist lõpetada. Kui temperatuur mõõtmise ajal langeb (näiteks külma õhu tõttu, mis tuleb suhu hingates), siis ootab andur veelkord tõusu ja stabiliseerumist. See meetod kindlustab mõõtmise maksimaalse täpsuse.

Üks on kindel: Äppi ei saa kindlasti kasutada raseduse vältimiseks! Äpp saab näidata vaid staatust, et inimene saaks otsustada, kas kasutada mõnda rasedusest hoidumise vahendit või mitte. Seega võivad terminid, mida kasutatakse äppide reklaamimiseks, olla eksitavad.

Daysy täpsust kontrollitakse süstemaatiliselt

Daysy algoritmi usaldusväärsust kontrollitakse süstemaatiliselt. Uusima uuringu raames vaadeldi 107,000. tsüklit ehk 5328. naist Saksamaalt ja Šveitsist kümne aasta jooksul (basaaltemperatuur, menstruatsioonide sisestamine).

Sõltumatu teadusuuringu käigus leiti, et Daysy suudab viljastumivõimetuid päevi kalkuleerida täpsusastmega 99,4%. Teadusuuring tõestas ka, et Daysy suudab hakkama saada ka tsükli kõikumistega.

Tutvu uuringuga siin:

The performance of a fertility tracking device. [Roemer 2021]

Uuringu tulemus: Täpsus 99.4% tähendab, et vaid 0,6% päevadest kuvati nö valesti ehk need olid rohelised, kuigi need olid viljastumisvõimelises faasis ja oleksid seega pidanud olema “punased” (võimalik, et viljakad) (vt graafikut). Kuid 50% neist “vale rohelistest päevadest” olid viis päeva enne ovulatsiooni ja seega on sellel perioodil vaid minimaalne võimalus rasestuda.

Meie eesmärk: täpsus ja kvaliteet

Valley Electronics AG on viljakusmonitoride alal teerajaja. Oleme viljakuse jälgimise tehnoloogiat arendanud, uuendanud ja täiustanud üle kolme aastakümne. Meil on üle maailma 500 000 kasutajat, kes kinnitavad meie seadmete täpsust ja kvaliteeti.

Meil on ajalugu ja pikaealisus, kuid oleme ka viljakuse valdkonnas femtechi tipptasemel. Daysy oli esimene viljakusmonitor, mis ühendati äpiga. Meie uuendatud seade Daysy 2.0 on 2019. aasta Red Doti disainiauhinna võitja.

 

Püüame luua parimaid viljakusmonitore turul ja olla oma tööstusharu liider. Seetõttu töötame pidevalt Daysy optimeerimise nimel. Püüame alati leida oma kasutajatele parima lahenduse. Ka edaspidi ei plaani me säästa kulusid ega vaeva, et olla kindel, et olete Daysyga alati rahul.

.

Daysy viljakusmonitor on meditsiinilise seadmena registreeritud ka Eesti Terviseametis.

11.03 koodiga SULA kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!