Skip to main content

Menstruaalanum – Kuidas kasutada?

Lihtsad sammud õnnestunud OrganiCup`i kogemuseks

Kas mäletad, kui proovisid esimest korda tampooni kasutada? Või hoopis kontaktläätsi silma sättida? Iga algus võib olla raske. Seda võib alguses olla ka menstruaalanuma kasutamine. Harjumine võib Sul võtta mõned päevad või mõned kuud. Abiks on erinevate voltimistehnikate katsetamine. Ära muretse, Sul läheb kõik hästi ja loodetavasti saab Sinust pühendunud anumakasutaja!

3 SAMMU STARDIKS:

Enne OrganiCup`i esmakordset kasutamist peaksid Sa anumat 3-5 minutit keevas vees hoidma.
VAATA VIDEOT
SAMM 1:
ORGANICUP`I PAIKA ASETAMINE
SAMM 2:
12 TUNDI LEKKEVABA VABADUS
SAMM 3:
OrganiCup`i EEMALDAMINE

SAMM 1: ORGANICUP`I PAIKA ASETAMINE

 • PESE Kasuta sooja vett ning õrna seepi, et pesta oma käed ja anum jooksva vee all.
 • VOLDI Vali endale sobiv voltimismeetod. Siin (lehekülje all) on välja toodud kaks meetodit – “C-kujuks voltimine” ning “kokkusurumine”. Proovi, milline võiks Sulle paremini sobida. Kui anumat paika asetad, peaksid seda voldituna hoidma, kuni see on Su tupes sees. Seda tuleks mõned korrad harjutada.
 • LÕDVESTU Leia asend, kus anuma paika asetamine oleks mugav – võid proovida selili, kükitades, tualetipotil istudes või lihtsalt seistes. Ajapikku leiad asendi, mis Sulle kõige paremini sobib.
 • ASETA PAIKA & LASE LAHTI Kui anum on tervenisti tupes, võta lihtsalt oma sõrmed ära ja lase sel lahti klõpsata. Mõnikord võid kuulda klõpsu või vaakumisse tõmbamise häält. See annab märku, et anum on korralikult lahti rullunud. Kui kahtled, proovi näpuga anuma põhja tunnetada, see peaks olema ümar või ovaalne, kui korralikult paigas.
 • KEERA Kui tunned, et anuma põhi ei ole ümar, vaid kusagilt rullis, siis tähendab see, et see ei ole korralikult paigas. Hoia õrnalt anuma põhjast kinni ja keera seda, kuid mitte sabakesest, mis on anuma otsas. Kui soovid, võid kasutada vee põhjal tehtud libestit. Kui arvad, et oled anuma paika saanud, tõmba sabakesest, et veenduda, et anum on õhukindlalt paigas. Kui tunned takistust, siis oled suutnud tekitada vaakumi ning anum on perfektselt paigas!

SAMM 2: 12 TUNDI LEKKEVABA VABADUS

 • Võid nüüd OrganiCup`i kuni 12-ks tunniks paika “unustada”. Võid teda kanda isegi öösel. Olenevalt vere kogusest pead suurema vooluse korral sagedamini tühjendama. Kui oled anumat mõnda aega kasutanud, tead arvestada, kui tihti tühjendada.
 • OrganiCup`i mahub kuni kolme suurema tampooni jagu verd.
 • Alustades võid igaks juhuks kanda samal ajal ka hügieenisidet. Siis ei pea Sa harjumise perioodil lekkimise pärast üldse muretsema.
 • ANUMA SABAKE: Kõigil naistel on emakakaela asend veidi erinev, seega see, kui kõrgele või madalale tuppe tuleks menstruaalanum asetada, oleneb indiviidist. Kui tunned, et anuma sabake on liiga pikk ja ulatub tupest välja, siis võid selle lühemaks lõigata. Ära kindlasti lõika sabakest siis, kui anum on tupes!

SAMM 3: ORGANICUP`I EEMALDAMINE

 • PESE Kasuta sooja vett ja õrna seepi, et oma käed ära pesta.
 • LÕDVESTU Leia asend, mis Sinu jaoks kõige paremini töötab. Lõdvestumine on anuma eemaldamisel väga tähtis.
 • EEMALDA Eemaldamiseks leia anum sabake kaudu, kasutades samal ajal oma kõhulihaseid, et OrganiCup`i allapoole tõmmata, kuni saad  põhjast kinni võtta. Näpista põhja, et vaakum eemaldada ning libista OrganiCup välja, liigutades seda ühelt poolt teisele. Ära kindlasti tõmba anumat välja nii, et vaakum ei ole eemaldatud!
 • TÜHJENDA JA PESE Tühjenda anum tualetipotti ning loputa jooksva vee all. Ära unusta puhastada ka anuma õhuauke. Aseta anum paika tagasi. Kui Sul ei ole jooksvale veele ligipääsu, siis võida kasutada OrganiWipe`e või tualettpaberit, et see puhastada ning pese siis, kui järgmine kord kraanile ligi pääsed.
 • ASETA UUESTI PAIKA VÕI PANE HOIULE Kui oled anuma puhastanud, võid ta tagasi paika asetada, toimides ülalolevate juhiste järgi. Kui Su menstruatsioon on selleks korraks lõppenud, siis hoia anumat 3-5 minutit keevas vees ning hoiusta OrganiCup puuvillases kotikeses kuni järgmise korrani.

KUI ORGANICUP VAJAB SÜGAVPUHASTUST:

 • KEEDA oma menstruaalanumat 5-10 minutit. Kasuta keetmiseks sügavat potti, vastasel juhul võib Sinu anum põhja kõrbeda!
 • ALKOHOLIGA PUHASTAMINE. Pühi oma menstruaalanum korralikult puhtaks või leota üks tund alkoholis (või värskenda 3% vesinik peroksiidis) Lisaks: Võid kasutada hambatikku, et puhastada oma anumal ka augukesed.
 • SIDRUNIMAHLAGA PUHASTAMINE. Leota oma mensruaalanumat tund aega ning pühi sidrunimahlaga. Seejärel keeda kinldasti mõni minut, et sidrunimahla enne kasutamist eemaldada.
 • ÄÄDIKAGA PUHASTAMINE. Valmista lahus, kus on pool vett ning pool äädikat ning leota anumat üks tund.
 • ÄRA UNUSTA, et menstruaalanuma puhastamiseks võid kasutada ka intiimpesugeeli ORGNIWASH ja niiskeid rätte ORGANIWIPES

Kui Sul on pärast 1-2 menstruatsiooni OrganiCup`i kasutamise kohta veel küsimusi, siis võta ühendust klienditoega: support@organicup.com.

VOLTIMISEMEETODID

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!