Skip to main content

Lekkekindlad aluspüksid

Mis on lekkekindlad aluspüksid

Lekkekindel aluspesu näeb välja ja tundub nagu tavaline aluspesu, kuid see on vedelikku imav, higi koguv, lõhna lukustav ja mõndadel toodetel ka õmbluste vaba. Imavad aluspüksid lukustavad vedeliku, takistades menstruatsioonil Sinu päeva rikkumast. Need on päevade jaoks täiesti maagilised!

Menstruatsioonipüksid võib jalga tõmmata koos tampooni, sideme, menstruaalaumaga või täiesti iseseisvalt. See sõltub täielikult Sinu vooluse tugevusest. Vähese imavusega pesu soovitame kanda koos sideme või tampooniga. Kui Sinu menstruatsioon on kergem ehk voolus väiksem, võid neid aluspükse kanda ilma tampooni või sidemeta ehk kasutada neid kui täielikku menstruatsioonikaitset.

Asendage ühekordsed menstruatsioonitooted mugavuse ja kogu päeva kestva lekkevabadusega – see on kaasaegse naise võimalus ja vabadus! Lekkekindlat aluspesu võib kanda ka kerge põiepidamatuse ehk inkontinentsi korral.

Tutvu valikuga siin
Lekkekindlad aluspüksid - Mis need on?

Miks eelistada lekkekindlaid aluspükse

Kas tead, millest on valmistatud ühekordsed sidemed ja tampoonid? Nüüd on Sul võimalus vältida kokkupuudet potentsiaalselt kahjulike kemikaalide ja sünteetiliste materjalidega, mida leidub enamikus ühekordselt kasutatavates sidemetes ja tampoonides, kui valid aluspesu mis neid asendab!

Ühekordsed sidemed ja tampoonid on valmistatud peamiselt pleegitatud puidumassist või viskoosist, mis pärineb puittselluloosist. Tooted muudetakse tõhusaks kõrgtehnoloogiliste kemikaalide, nagu üliabsorbeerivad akrüülpolümeerid (SAP) ja pindaktiivse ainega kaetud geelide kasutamisega. Nende keemiliste koostisosade pikaajaline mõju tervisele ja keskkonnale on küsitav ja suures osas teadmata. Tavaliselt leiduvad sidemetes või tampoonides sellised materjalid nagu klooriga pleegitatud viskoos, dioksiinid, pestitsiidid, GMO-puuvill ja lõhnaained – kõikehõlmav termin, mis tähistab avalikustamata kemikaalide segu.

Poolel Maa elanikkonnast on suurema osa oma elust päevad. Hinnanguliselt saadetakse Põhja-Ameerika prügilatesse igal aastal ligikaudu 20 miljardit sidet, tampooni ja aplikaatorit. Igaüks umbes 73 miljonist Põhja-Ameerika menstruatsiooni kogevast inimesest viskab oma elu jooksul minema 125–150 kg ühekordselt kasutatavaid menstruatsioonitooteid (või 16 800 ühekordselt kasutatavat sidet või tampooni). Nende toodete biolagunemiseks kulub sadu aastaid, eriti kui need on pakendatud tavaliselt selleks ette nähtud plastpakendisse. Tegelikult on iga plastitükk, mis kunagi tehtud, mingil kujul endiselt olemas, tänapäevani.

Korduvkasutatavad menstruatsioonitooted annavad ka võimaluse rahaliselt kokku hoida! Keskmine kulu menstruatsioonitoodetele aastas naise kohta oleks üle 150€. 5 aastaga kulutaksid ühekordsetele menstruatsioonitoodetele üle 700€.

Kuidas lekkekindlaid aluspükse hooldada

Aluspesu eest hoolitsemiseks loputage need esmalt jaheda vee all kuni verd enam ei eraldu. Seejärel pange need võrgust pesukotti, nii jääb teie õrn pesu õrnaks ;), seejärel peske, nagu iga tootja on pakendil juhendanud ja riputage kuivama. Soovitame kasutada mahedaid pesuvahendeid. Ärge kasutage valgendajat värvilise aluspesu korral ega kangapehmendajat ühelgi paaril. Ärge muretsege, ülejäänud asjad teie pesumasinas ei saa mingilgi viisil rikutud. Teatud mudeleid (nt täiesti valgeid) saate ka pleegitada.

Kui tunnete, et püksikud hakkavad siiski peale pesu järgmisel korral ebameeldivalt lõhnama, siis leotage neid peale loputamist kerges söögiäädika lahuses või vees, kuhu on lisatud mõni tilk näiteks lavendli või sidruni eeterlikku õli. Äädikas on parim ja soodsaim desinfitseerija ja lõhna eemaldaja. Kuivatage oma lekkekindlaid kindlasti õhu käes, ärge kasutage pesukuivatit.

Lekkekindlad aluspuksid - Kuidas hooldada

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!