Skip to main content

Kuidas vältida antibeebipillide tarvitamist akne raviks?

Mis põjustab aknet?

Paljud arvavad, et akne on mure, mis esineb ainult teismelistel. Tegelikult puutuvad selle probleemiga kokku ka paljud üle 25. aastased inimesed. Akne tekkimise põhjus peitub kõige sagedamini ebakorrapärases või mitte tasakaalustatud toitumises. Akne sõbrad on šokoloaad, kakao, suitsutatud või liigselt vürtsikas, rasvane või praetud toit.

Teiseks oluliseks ja eelnevast tulenevaks võib pidada soolestiku probleeme. Akne pindmisest ravist ei ole palju kasu, kui soolestik jääb endiselt kehva olukorda. Nägu jätkab seespool toimuva peegeldamist. Soolestiku mikrofloora tasakaalustamiseks on Eestis müügil väga tõhusad Biolatte tooted.
Aknet põhjustab hormonaalne korratus. Hormonaalset korratust aga omakorda tihti jällegi juba mainitud ebatervislik toitumine. Seega tuleks igal juhul alustada oma menüü üle vaatamisest, võimalusel konsulteerida toitmisnõustajaga, kes on spetsialiseerunud ka ravimtaimedele. Palju infot Eestis olemasolevate võimaluste kohta leiate www.toitumistarkus.ee lehelt.

Akne oluliseks põhjuseks võivad olla ka närvisüsteemi häired. Kui kogeme unetust, magamatust, kroonilist väsimust või stressi, siis see kõik võib kaasa aidata akne tekkele.

Kindlasti võivad oma osa mängida ka rohkeid kemikaale sisaldavad kosmeetikavahendid. Siin kuldne reegel – oma nahale tasub anda ainult sellist „toitu“, mida me ka suust sisse oleme valmis võtma.

Ravi

Akne raviks kirjutavad arstid tänapäeval välja antibiootikume ning tüdrukutele väga tihti kahjuks ka antibeebipille. Sellised ravivahendid aga tõstavad probleemi meie kehas lihtsalt teise kohta, ilma seda tegelikult lahendamata. Sellegipoolest on akne raviks olemas väga mitmeid looduslikke lahendusi. Toidulisanditest võib abi olla erinevatest B vitamiinidest, eriti tuleks tähelepanu pöörata B6 vitamiinile, mida sisaldab ka BioCare naturaalne ja ökoloogiliselt puhas Metüül B kompleks. Samuti võib abi leida A vitamiini tarvitamisest. Kui on tegemist hormonaalse korratusega võib aidata Maca pulbri tarvitamine.

Vanaema retseptid

Nõges
Keeta võib teha ka nõgest: kolm supilusikatäit kuivatatud nõgeselehe pulbrit ühe liirti vee kohta ära keeta ja lasta tõmmata kolm tundi. Valada läbi marli klaasist anumasse ning tarvitada siis pool klaasi enne igat söögikorda 21 päeva jooksul. Sellise raviga kaob enamasti ka kõige tugevam akne.

Looduslikud akne ravimise võimalused

Võimsad ogad akne vastu – takjas
Ravimtaimedest on suurepärased aknet ravivad omadused takjal (Arctium). Ravimiks kasutatakse takja värskeid juuri, kuivatatud lehti või noori võrseid. Takja juured on söödavad. Jaapanis kasvatatakse takjat köögiviljana ja takjajuur kuulub seal delikatesside hulka. Takjas on looduslik antibiootikum ja tal on põletikuvastane toime. Takjas sisalduvatel polüatsetüleenidel ehk fütotoitainetel on antibakteriaalne mõju, tal on põletikuvastased omadused ning ta toimib tõhusa antioksüdandina.  Takjat võib akne vastu kasutada seespidiselt ning ka peale määrides. Häid tulemusi on andnud takjaõli määrimine probleemsele kohale.
Akne raviks võib takja juurt keeta: poole liitri vee kohta viis supilusikatäit hakitud takjajuurt keema lasta, seejäreal vähesel kuumusel lasta 10 minutit podiseda. Kurnata saadud tõmmis marli abil ning valada klaasist anumasse. Selliselt võib teda säilitada külmkapis kuni kolm päeva. Kui tarvitada seespidiselt siis 10 minutit enne igat söögikorda 1/3 tassitäit ja nii 30 päeva. Esimesed tulemused peaksid olema nähtavad juba esimese ravinädala lõpuks.

Küüslauk
Küüslauk on hea immuunsüsteemi tugevdaja ning väga efektiivne akne vastu kui teda punnikestele määrida. Lihtsalt lõika üks küüs pooleks ning hõõru sellega vistrikku. Enne näo loputamist lase paar tundi veel mõjuda.

Austraaliast pärit imetaim – teepuu
Austraaliast pärit teepuuõli on siinmail apteekidest kättesaadav nüüd juba päris mitmeid aastaid. Olles tugevalt antiseptiline, on tal võluvõime ravida haavu! Kalluta üks tilgake näpu peale ning kanna vistrikule – nahk hakkab veidike kipitama aga vistrik kuivab juba ühest määrimiskorrast. Kui punnid juba kuivad ja nende ümbert nahk veidi kuiv siis võib määrida ka teepuuõli sisaldava kreemiga.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!