Skip to main content

Kuidas vältida antibeebipillide tarvitamist vererohke menstruatsiooni puhul?

Hiljutisest uuringust selgus, et 250 mg ingveri pulbrit päevas aitab vähem kui kolme kasutuskuuga leevendada noortel tüdrukutel tihti esinevaid vererohkeid menstruatsioone.

Jogurtis esinevad lactobacillus bakterid on tõhusad tupe floora parandamiseks kui see on seene vohamise või põletiku tõttu häirunud. Kindlasti ei tasuks jogurtit ega muid piimatooteid tupe seene korral süüa. Nipp peitub hoopis tampooni maitsestamata jogurti sees leotamises, millele on enne lisatud veel veidike mett (antiseptiliste omaduste tõttu). Tampoon mõjub tupe floora taastamisel nagu probiootikum, see soovitatakse jätta tuppe paariks tunniks. Toimingut võib korrata mitu päeva järjest. Mitmed uuringud on näidanud, et jogurti kasutamine tupes aitab paljude tupe seenhaiguste ravis. Kindlasti võiks kasutada orgaanilisi tampoone mahekabandusest, mitte tavapoodides saadaolevaid ärritavaid kemikaale sisaldavaid tampoone.

Neile, kes leiavad, et see meetod on siiski liiga ajast ja arust eksisteerib tupe probiootikume ka apteegi käsimüügiravimina – tampoonid, küünlad ja munakesed – nendes sisalduvad samasugused lactobacillus bakterid.

Häid tulemusi kandidoosi ravis on kinnitanud ka uuringud kookosõli kasutamisest. Kookosõlil on tugev seenevastane toime. Selle imemaitsva õli kasutamine toidus – või asemel, praadimisel või smuutis aitab võidelda halbade bakteritega jättes head alles. Antioksüdandina tapab ta ülemäärase pärmi ja muu seentevohamise organismis. Kookosõlil on ka omadus teiste vitamiinide ja toitainete imendumist võimendada. See omakorda muudab tugevamaks meie immuunsüsteemi, et keha suudaks ise ennast tervendada.

Kookosõli määrmine välistele suguelunditele peale raseermist või süguseluse korral aitab luua kaitsekihi ning põletikel kiiremini paraneda. Vaginaalse põletiku korral võib koosõlisse kasta tampooni ja selle siis jätta tuppe kuni kaheksaks tunniks. Kõige parem on seda teha ööseks, sisestades tampooni magama minnes.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!