Skip to main content

Kuidas saavutada hormonaalne tasakaal ravimivabalt?

Ilmunud on revolutsiooniline raamat, mis õpetab naisi väärtustama oma hormoone ja nende eest loomulike vahenditega elukestvalt hoolt kandma

Rohkem kui 20-aastase kogemusega Kanada loodusraviarsti Lara Brideni põhjalik ja uuendusmeelne raamat kõnetab eri vanuses naisi. Raamatust on saanud rahuvusvaheline menuk.

Raamat annab ülevaate naise tervisest tema erinevatel eluetappidel, alates hormonaaltsükli väljakujunemisest teismeeas kuni võimalike probleemideni üleminekueas.

Raamatust osade kaupa:

Esimene osa selgitab hormonaalse tsükli mõistmist üldiselt, mida menstruatsioonist välja lugeda ning miks hormonaalne rasestumisvastane vahend ei ole lahendus, kui tsükkel on paigast ära.

Sünteetiliste hormoonidega kord alustanud ei ole nendest niisama lihtne loobuda. Kuidas loobuda hormonaalsest rasestumisvastasest vahendist ja miks? Autor selgitab mõistlikkusega kuidas hormoonpillidest tekitatud veritsus ei olegi tegelikult füsioloogline menstruatsioon ja pillides sisalduvad hormoonid ei ole päris hormoonid. Antibeebipillidele ja muudele kehasisestele hormonaalsetele rasestumisvastasetele vahenditele on ka alternatiive. On olemas turvalisi rasestumisvastaseid meetodeid, mis ei paiska segi naise hormonaalsüsteemi. Dr. Briden toob välja tänaseks teadusuuringutega tõestatud faktid erinevate rasestumisvastaste vahendite riskidest ja kõrvaltoimetest – aspektid, millele arstid üldjuhul tähelepanu ei juhi.

Autor kirjeldab paljusid variante rasestumisest hoidumiseks nagu viljakusteadlikkuse meetod, kondoomid, diafragma, emakakaelapessaar, katkestatud suguühe, vaskspiraal, hormoonspiraal, spermitsiid, munajuhade sulgemine, vasektoomia, seemnejuhade ajutine sulgemine.

Esimene osa võetakse kokku peatükkidega sellest, milline peaks olema loomulik menstruaaltsükkel ning mis võib valesti minna ja kuidas sümptomeid ära tunda. Lahti saavad seletatud mõisted nagu follikulaarfaas, luteaalfaas, ovulatsiooni ja menstruatsiooni olemus ja vajalikkus, naissuguhormoonid progesteroon ja östrogeen ning milline peaks olema nende suhe.

Kui menstruatsioon on silmnähtav, siis ovulatsioon või selle ärajäämine ei pruugi naisele olla päris selgelt mõistetav. Kuidas teada, kas ovulatsioonid toimuvad? Millele viitab menstruatsiooni puudumine või veritsuse intensiivsus ja pikkus? Millest tuleb valu või ebanormaalne tupevoolus? Mis on premenstruaalne sündroom ehk PMS?

Ravi

Paremate päevade käsiraamatu teine osa käsitleb ravivõimalusi ning annab baasteadmised enese eest hoolitsemiseks ja hormonaalse süsteemi toetamiseks. Saame teada kuidas reageerib naise tsükkel stressile, milline mõju on unepuudusel ja miks on treening sedavõrd oluline tasakaalu hoidmisel.

Põletiku leevendamine

Kas teadsid, et põletik ei pruugi olla ainult aeg-ajalt teatud keha piirkonnas ilmnev tervisehäire vaid Sinu keha võib olla pidevas põletikuseisundis toitumisharjumuste tõttu?

Kui arvad, et sööd tervislikult siis seda raamatu osa lugedes võid mõista, et meile aastakümneid või isegi sadu tervislikuna presenteeritud toiduained ei pruugi tegelikult kõigile sobida. Millele tuleks tähelepanu pöörata, et tsükli tervise heaks süüa?

Põletiku alandamine toiduga

Korrapärase menstruaaltsükli taastamiseks tuleks välja selgitada mis on tsükliga valesti ehk saada diagnoos.

Diagnoosi väljaselgitamine ei pruugi olla iseenesest mõistetav. Tavameditsiin keskendub suuresti sümptomite maskeerimisele, pigem kui haiguse põhjuse väljaselgitamisele. Dr. Briden aitab aru saada kuidas meie keha saadab meile märke, mida on enese aitamiseks võimalik üpris selgelt lugeda.

Polütsüstiliste munasarjade sündroom ehk Leventhali tõbi on väga levinud hormonaalne häire viljakas eas naiste seas. Mis see on ja kust see tuleb? PCOS-i iseloomustab ebaregulaarne tsükkel kuid kuidas jõuda PCOS-i diagnoosini. Mida enne kaaluda/välistada? PCOS on oma olemuselt probleem ovulatsiooniga, mille tulemuseks on meessuguhormoonide ehk androgeenide, nagu testosteroon, liigne produktsioon. Teatud uuringute  järgi saaks panna kas polütsüstiliste munasarjade sündroomi või hüpotalaamiline amenorröa diagnoosi.

Probleem aga seisneb tihti selles, et arstil on mõlema seisundi puhul ainult üks lahendus ning seda pakkus ta ilmselt juba enne diagnoosi panemist – võta pille! Väike võimalus, et soovitatakse ka diabeedi ravimit Metformin PCOS-ile.

Lisaks häirivatele ebaregulaarse tsükli sümptomitele, kaalutõusule, ning näokarvadele seostatakse PCOS-i teise tüübi diabeedi ja südamehaigusega. Selles tähenduses on PCOS enamat, kui lihtsalt tsükliprobleem. See on kogu keha hormonaalne seisnd, mis võib kesta terve elu.

Loodusraviga tulemuste saavutamiseks tuleb minna sügavamale ning mõista PCOS-i erinevaid vallandumismehhanisme. Vallandajateks võivad olla: insuliin, põletik, neerupealiste androgeenid ning pillidejärgne androgeeni pingeimpulss. Tundlikkus ehk vastuvõtlikkus selle haiguse suhtes võib tuleneda nii geneetilisest taustast kui keskkonnamürkidest.

Lara Briden rahustab, et see kõik ei tähenda, et Sul oleks igavesti PCOS. Võid muuta oma geenide avaldumist ning munasarjade funktsiooni läbi toitumise, elustiili ning teiste loodusravi meetodite ning see leevendab Sinu sümptomeid.

Veel pakub autor ravi osas loomulikke lahendusi premenstruaalsele sündroomile ehk PMS-ile, mis võib esineda kombinatsioonis depressiooni ja ärevusega, rindade valulikkusega, aknega, migreeni või peavalu, väsimuse või hoopis magusaisuga.

Toitumisest, toidulisanditest, ravimtaimedest ja bioidentsetest hormoonidest võib tõhusalt abi või vähemalt leevendust saada ka vererohke menstruatsiooni, vähese vereeritusega menstruatsiooni, müoomide, adenomüoosi, endometrioosi ja menstruatsioonivalu korral, veritsemise vastu menstruatsioonide vahepeal ning munasarja tsüstide korral.

Paremate päevade käsiraamatu kümnes peatükk on pühendatud muutustele ja nendega toimetulemisele alates neljakümnendatest eluaastatest kui östrogeenitase hakkab kõikuma nagu tormisel merel ning tekib tõsine progesteroonipuudus. Premenopaus võib naist aga tabada juba aastaid enne menopausi. Sellega seotud meelolumuutuste, unehäirete ja kuumahoogudega on ka täiesti võimalik teadlikult tegeleda ja mitte suunduda otsejoones sünteetiliste hormoonide poole. Uudisena selgitab Briden kuidas aitavad hormonaalset tasakaalu saavutada bioidentsed hormoonid – teema, mida on veel väga vähe kajastatud.

Viimane peatükk käsitleb seedetrakti tervist, pärmseene vohamise ehk kandidoosi probleemi, kilpnäärme haiguse seost tsüklitervisega ning juustekadu naistel.

Lara Briden-i läbivaks sõnumiks on, et naine võiks usaldada oma keha. Loodusravi tulemuste ilmnemine oleneb autori kohaselt sellest, milliseid sümptomeid proovime ravida. Näiteks võib premenstruaalne sündroom paraneda kõigest mõne tunniga, normaalse menstruatsioonivalu peaks kontrolli alla saama esimeste kuude jooksul. Teiste diagnooside, näiteks endometrsioosi korral on paranemise tõenäosus üks kuni kuus kuud. Müoomid ehk healoomulised emaka lihaskoe kasvajad peaksid kasvamise lõpetama paari esimese kuuga.

“Sinu keha tahab olla terve. Ta tahab kogeda regulaarseid hormonaaltsükleid. Ravi mitte sümptomeid, vaid nende põhjust. Ole kannatlik. Ole ravimisel järjekindel. Usalda oma keha.”

… võtab autor kokku.

Lara Briden - loodusravi arst

Lara Briden – loodusravi arst

Raamatu sisukord

Koodiga TILK lekkekindel pesu -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!

Kasuta sooduskoodi TERVENAINE ja saad raamatult -15% allahindlust!

Kasuta sooduskoodi TERVENAINE ja saad raamatult -15% allahindlust!