Paremate päevade käsiraamat Dr Lara Briden (kõik naise tsüklit puudutav)

Kuumakse al. 5.26 / 6 kuud

30.95

Kanada loodusravi arst Dr. Lara Briden-i raamat Paremate päevade käsiraamat on revolutsiooniline teos, mis koondab endasse tänaseks teadusuuringutega tõestatud faktid rasestumisvastaste vahendite tegelikest mõjudest naise organismile – aspektid, millele arstid üldjuhul tähelepanu ei juhi; käsitleb erinevaid kaasaegseid tsüklihäireid ning pakub välja variante, kuidas oma keha ravimivabalt tasakaalustada ehk tsüklit reguleerida.

Lara Briden annab ülevaate naise tervisest tema erinevatel eluperioodidel:

  • hormonaaltsükli väljakujemine puberteedieas;
  • menstruatsiooniga seotud vaevused (vererohke menstruatsioon, valu menstruatsiooni ajal jne);
  • liiga pikk tsükkel, liiga lühike tsükkel, menstruatsioonide puudumine, ovulatsioonide puudumine;
  • PCOS, PMS, endometrioos;
  • teised fertiilse ea võimalikud probleemid;
  • premenopaus ja üleminekuiga,

…selgitades kuidas tasakaalustada oma keha ja reguleerida tsüklit hoidudes sedavõrd tavapäraseks kujunenud antibeebipillidest ja hormoonasendusravist, pöörates hoopis tähelepanu toitumisele, toidulisanditele, bioidentsetele hormoonidele ning ravimtaimedele.

Tsitaat raamatust:

“Elame naiste tervise jaoks kummalisel ajal. Ajal, mil naistele ja tüdrukutele rutiinselt ravimite välja kirjutamist, mis nende hormonaalse süsteemi välja lülitavad, peetakse normaalseks.  Mida me küll teeme? Miks peaksime me terve naise hormoonid alla suruma lihtsalt selleks, et saavutada banaalset eesmärki vältida rasedust? Viljakus on terviseväljendus, see ei ole haigus, mida peaks arstirohtudega ravima. Kujuta ette, et hormonaalset rasestumisvastast vahendit pakutakse täna esimest korda. Üsna tõenäoliselt oleksid enamus naisi, arste ning teadlasi vapustatud. Kuid see on modernne vaatenurk, mis väärtustab naisi ja nende hormoone. Pillid ei ole modernsed. See on 1950-ndate aastate reliikvia ajast, mil inimestel oli asjadest teistsugune arusaam.”

Tutvu sisuga veel lähemalt blogipostitusest!

6 laos

Lisainfo

Kaal 0.494 kg
Mõõtmed 23.5 × 16.5 × 2 cm
Tooteandmed

Tootekood: 01141376
Ribakood: 9789985041376
Autor: Lara Briden
Kirjastus: Koolibri
Ilmumisaasta: 2019
Raamatu formaat: Pehmekaaneline
Lehekülgi: 392
Tõlkinud: Helina Savi, Ingrid Kaoküla

Keel

Eesti