Skip to main content

Menstruaalstükkel ja antibeebipillid võivad mõjutada suhteid

Nüüdseks on olemas piisavalt tõendid väitmaks, et antibeebipillidel võib olla mõju inimsuhetele, kirjeldab psühhiaater Dr. Julie Holland oma raamatus „Moody Bitches“. Ta soovitab kõigil oma patsientidel lõpetada hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine enne, kui tehakse otsus oma partneriga abielluda. Idee sellest, et ravim, mida nii paljud naised mitmeid aastaid võtavad, mõjutab nende partnerivalikut, võib olla šokeeriv, aga seda on tänaseks juba päris palju uuritud.

Antibeebipillid võivad mõjutada sinu suhteid

Uuringud viitavad loomuliku menstruaaltsükli ja normaalse ovulatsiooni tähtsusele armuelus. Naised, kes kogevad tõelist ovulatsiooni, tunnetavad kiindumust ja armastust teisiti võrreldes nende naistega, kelle ovulatsiooni on häirinud sünteetlised hormoonid või kellel on ovulatsioon sootuks kadunud ja seega viljastumisvõimetud tsüklid.

Parim viis teada saada, kas sinu ovulatsioon toimub või ei, on mõõta oma keha basaaltemperatuuri mõne viljakusmonitori, nagu näiteks Daysy-ga. Seda saavad aga teha ainult need naised, kes ei võta hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, kuna vastasel juhul ei toimu nende kehas ovulatsiooni. Temperatuuri jälgimine näitab kiiresti, kui ovulatsioon ei toimu. Mõne naise jaoks avaldub viljastumisvõimeline periood suuremas huvis seksi vastu, mis on meie keha selge signaal viljastumisvõimest.

Siin on kolm viisi, kuidas rasestumisvastased vahendid võivad mõjutada sinu armuelu:

Võltsferomoonid  –  feromoonid on välised hormoonid, mis võivad olla teistele tuntavad. Kui naine on parasjagu oma viljastumisvõimelises faasis, siis tunduvad mehed talle ligitõmbavamad ning feromoonid annavad signaali, et nad on võimelised andma kõige tervemaid järglasi. Vastavateemalistele teadusuuringutele on tihti viidatud kui „higise teesärgi“ uuringutele ning need väidavad, et naised ja mehed tunnevad oma geneetiliselt sobivad parnerid ära lõhna järgi, milles sisalduvad feromoonid. Naised, kes sünteetiliste hormoonide kontrolli all olles ei kogegi viljastumisvõimelist faasi, kuna nende ovulatsioon on alla surutud või kui neil on ilma ovulatsioonita tsüklid, armuvad tõenäolisemalt meestesse, kes on nendega sarnased ning ei ole seega biloogiliselt sobivad.

Armukadedus – armukadeduse avaldumine on seotud naise östrogeeni tasemega. Kaks teadusuuringut on tõestanud, et naised, kes kasutavad hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, on tihemini ja intensiivsemalt seksuaalses mõttes armukadedad. Naistel on kalduvus kogeda armukadedust just viljastumisvõimelises faasis, mis päädib ovulatsiooniga. Antibeebipillid võivad aga tekitada pidevat intensiivselt avalduvat armukadedust kogu tsükli vältel.

Armastuse väljapaistmine – vaevuhoomatavad muutused naise käitumises, kõnes ja liikumises viljastumisvõimelise perioodi vältel võivad saata meestele signaale ning teadusuuringud näitavad, et naised, kes kogevad ovulatsiooni, on meeste jaoks atraktiivsemad kui need, kes seda ei koge. Naise hääl läheb kõrgemaks, nägu muutub sümmeetrilisemaks ja ka nende kõnnak on viljastumisvõimelisel perioodil teistsugune. Naised, kes tarvitavad hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, ei ole viljastumisvõimelised ja neil ovulatsiooni ei toimu. Seega ei toimu neil ka mainitud muutusi ja neil ei ole meeste jaoks füüsilise atraktiivsuse tipphetki erinevalt loomulikku tsüklit kogevatest naistest.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!