Skip to main content

Kuidas saada tagasi oma kadunud seksiisu pärast pillide võtmise lõpetamist?

Üks kõige tavapärasemaid pillide kõrvalnähtusid on vähenenud seksiisu. Seda on kogenud nii paljud pillide võtjad, et sellest on isegi saanud levinud nali. Võtad pille, et sul oleks muretu seks, aga lõpptulemusena ei tahagi sa enam seksida!

seksiisu pillidest loobudes

Mõned põhjused, miks antibeebipillidel on libiidot alandav mõju:

  • Pillid asendavad sinu oma keha hormonaalse kõikumise sünteetliste hormoonide vooluga. See tasandab kõik tõusud ja langused. Kui võtad pille, siis on sinu hormoonide tasemed väga madalad.
  • Seksiisu reguleerib nii meestel kui naistel testosteroon. Antibeebipillid on üldiselt väga anti-androgeensed, st et nad suruvad alla testosterooni tasemeid. Sellel võib küll olla mõju, mida paljud ihaldavad – näiteks näonaha parandamine, liigse karvakasvu piiramine, kuid see võib tugevalt mõjutada ka sinu libiidot.
  • Enamus naisi, kellel on loomulik hormoonide vool, tunnevad suuremat seksivajadust ovulatsiooni ajal (tänu evolutsioonile!) ja mõnikord ka vahetult enne menstruatsiooni. Kui sa võtad antibeebipille, siis ei toimu sul ovulatsiooni, seega ei tunne sa ka neid tipphetki.

Kui lõpetame pillide võtmise, peaks libiido kohe kenasti tõusma?

Jah, peaks. Kuigi 2006. aastal tehtud uurimuse kohaselt leiti, et kuna naise testosteroonitasemeid on nii tugevalt mõjutatud, siis ei pruugi seksiisu tagasi tulla sellisele tasemele, nagu ta oli enne pillidega alustamist.

Enamik naisi, kes on oma hormonaalse rasestumisvastase vahendi Daysy vastu välja vahetanud, on öelnud, et see otsus on nende sekselu seksi nautimise ja -isu osas parandanud. Samuti on mainitud, et viljakusmonitori kasutamine on toonud nende suhtesse rohem intiimsust ja positiivset kommunikatsiooni.

Viimane uurimus ei võtnud arvesse seda, kas uuritavad naised toetasid oma keha testosterooni tootmist mingil viisil või mitte. Olenevalt sinu viljakusega seotud tervislikust seisndist enne pillide võtmise alustamist ja perioodi pikkusest, mil neid tarvitasid ja millal alustasid, tuleb sinu seksiisu tagasi kas ootustepäraselt või võib vajada mõningast tuge.

Näpunaited saamaks tagasi seksiisu pärast hormonaalse rasestumisvastase vahendi tarvitamise lõpetamist:

  • Ära muretse! Hormoonide tasakaalustumine võib võtta kuni 3 kuud. Alguses võid tunda võõrutamise nähte nagu unetus ja tujukõikumised, mis võivad olla romantiliste hetkede rikkujad. Anna oma kehale aega harjuda eluga ilma pillideta. Alusta oma tsükli monitoorimist. Märkamine, millal sul on ovulatsioon ja millal läheneb menstruatsioon, aitab sul olla oma kehast teadlikum.
  • Anna oma kehale piisavalt toitaineid, mida ta vajab, et toota testosterooni ja tasakaalustada östrogeeni ja progesterooni. Enamikul naistest, kes on võtnud antibeebipille, on tekkinud magneesiumi, tsingi ja B-vitamiini defitsiit. Vali toit, mis on nende vitamiinide ja mineraalide rikas ja võta iga päev kvalitseetseid toidulisandeid. Samuti võid proovida maca pulbrit – pane seda müsli, smuuti või soojade jookide sisse.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!