Skip to main content

Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutades ei ole naisel tegelikult menstruatsiooni, isegi kui toimub veritsemine

Mõned hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kaotavad naisel täielikult menstruatsiooni. Veritsemine, mis tekib naistel kasutades hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid ei ole füsioloogiline menstruatsioon ning seetõttu võime vertisemist nimetada isegi ebavajalikuks. See, et sünteetilised hormoonid veritsemist siiski tekitavad oli antibeebipillide tootjate otsus imiteerida normaalset menstruaaltsüklit, et veenda rohkemaid naisi pille kasutama. Sellegipoolest on füsioloogiline menstruatsioon pillidest tekitatavast erinev ning naise tervisele ja heaolule vajalik.

Alljärgnevalt mõned põhjused, miks mitte ära kaotada oma „päevi“:

1. Uuring, mille viis läbi Center of Ovulation and Menstrual Cycle Research näitas, et normaalne menstruatsioon ning regulaarselt toimuvad ovulatsioonid on eluliselt vajalikud luude tervisele (hoidmaks ära osteoporoosi), rindade tervisele (hoidmaks ära rinnavähki), südame tervisele (hoidmaks ära südamehaigusi ja infarkte). Nende organitega seotud terviseprobleem on juhuslikult ka kõige sagedasemad naiste enneaegse surma põhjustajad!

2. ACOG (The American Congress of Obstetricians and Gynecologists) soovitab menstruatsiooni vaadata kui hea tervise märki samuti nagu vererõhku, pulsisagedust ning kõiki muid asju, mida perearst kontrollib visiidi käigus. Tsükli regulaarsus, kui sul on „päris“ menstruatsioonid ja see, kuidas nad kulgevad võivad välja tuua sümptomeid, mis on olulised aegsasti avastamaks kilpnäärmega seotud probleeme või polütsüstiliste munsasarjade sündroomi. Sümptomid võivad näidata ka hormonaalset tasakaalutust ning vitamiini defitsiiti. Mida varem oma menstruatsioone ja tsüklit jälgima hakkad, seda parem. Daysy võimaldab monitoorida tsüklit ka siis, kui parasjagu ei ole eesmärgiks rasedaks jäämine

3. Hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine ja seeläbi normaalse menstruatsiooni kustutamine võib võib kaasa tuua terviseriske, mis võivad viia viljatuse ning muude probleemideni. Kui peatad aastateks oma menstruatsiooni, siis ei pruugi sa avastada haigusi enne, kui sooviksid rasedaks jääda. Samas võid siis ka avastada, et sul ei õnnestugi rasestuda. Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid nagu pillid ei ravi viljakusega seonduvaid probleeme, kuigi nad võivad sümptome kontrolli all hoida. See tähendab, et kui lõpetad pillide võtmise, tulevad sinu tervisemured tagasi või avastad siis, et sul on mõni selline terviserike, millest sa varem ei teadnud.

4. Hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kümnete aastate pikkuse kasutamise kohta on väga vähe uuringuid. See tuleneb asjaolust, et need ravimid ei ole mõeldud nii pikaaegseks kasutamiseks ning teadusel on hädasti vaja naiste teemade suhtes ärgata! Mõned uuringud jälgivad naisi nende eluaja jooksul mõistmaks potentsiaalseid terviseküsimusi mis seonduvad normaalse menstruatsiooni allasurumisega. Eriti on see probleemiks uute vahendite puhul (hormonaalspiraal, plaaster või rõngas), kuna need on turul olnud veel suhteliselt lühikest aega ning ei ole jõutud teha piisavalt pikajalisi uuringuid. Kui leiate uuringuid, mis väidavad, et tõeline menstruatsioon on naisele kuidagi kahjulik, siis pange tähele, et need põhinevad eelduste tegemisel eelajalooliste naiste puhul, kellel oli vähem menstrutatsioone kuna nad olid tihti rasedad, toitsid pidevalt rinnaga ning surid loomulikult väga noorelt. Selliste väidete tõestuseks ei ole alust.

5. Menstruatsioon on ainult üks osa naise tsüklist ning see on seotud hormoonide kõikumise ning ovulatsiooniga. Kui peatad oma menstruatsioonid, siis peatad ka oma kehaomaste hormoonide tootmise, selle võtavad üle sünteetilised asendushormoonid. Sellega seoses surud sa alla oma ovulatsiooni. Menstruatsioon ei ole haigus, seega ei tuleks seda ravimitega mõjutada nagu ta seda oleks… Kui sinu menstruatsioonid on ebaregulaarsed, valulikud, PMS teeb muret või esinevad muud sümptomid siis on olemas meetodid, kuidas jõuda nende probleemide juurteni, et neid siis tõeliselt ravida, mitte maskeerida sümptomeid.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!