Skip to main content

Tsüklihäirete puhul on tavaline pöörduda otse pillide poole, mis vaid peidavad tsüklihäirete sümptomeid, aga ei ravi neid välja. Tutvustame üht võimsat looduslikku imevahendit tsükli “parandamiseks,” mis ei peida sümptomeid, vaid aitab neid ka päriselt ravida. Loe lähemalt, milliste häirete vastu aitab mungapipar ja kuidas seda tarvitada.

Mungapipar pakub abi järgnevate tsüklihäirete jaoks: 

  • premenstruaalne sündroom (PMS)
  • viljatus
  • vinnid
  • menopaus
  • imetamisraskused

Mis on mungapipar?

Mungapipar (Vitex agnus-castus) on ravim, mida valmistatakse Vahemeremaades kasvava suure puu marjadest. Vanadel aegadel kasutati seda libiido allasurumiseks munkadel, millest ka taime nimi. Õnneks ei ole sellel taimel seesugust toimet naistele. 

Kuidas see toimib: aitab kaasa ovulatsioonile, kaitstes Sinu hüpotalamust kroonilise stressi eest ja hoides ajuripatsit liigselt prolaktiini tootmast. Mungapipar sisaldab ka opioide, mis mõjuvad närvisüsteemile rahustavalt. 

Miks kasutada mungapipra puuviljaekstrakti?

Uuringud on näidanud, et mungapipra toidulisandid toetavad ja aitavad reguleerida hüpofüüsi, kus toodetakse ja vabanevad meie hormoonid.

Hormonaalne toetus, mida mungapipra toidulisand pakub, on eriti kasulik naistele. Taimespetsialistid on pikka aega andnud mungapipra ehk kastemarja ekstrakti naistele, kellel on tekkinud viljakuse tüsistused, valulikud menstruatsiooni- ja menopausi sümptomid, imetamise häired ja üldised reproduktiivtervisega seotud probleemid.

Biovea mungapipra ekstrakt sisaldab kvaliteetset marja ekstrakti, mis toetab tõhusalt loomulikku progesterooni taset kehas. Miks eelistada Biovea toidulisandeid? Looduslikust allikast saadud kõrgeima kvaliteediga koostisainetega Biovea pakub ülipuhtaid ja tugevatoimelisi tooteid. Biovea tooted on loodud kõige arenenumate ja puhtaimate koostisosadega, mis on loodud maksimaalse imendumise tagamiseks. Kvaliteetsed, puhtad ja tugevad koostisosad maksimeerivad Biovea toodete eeliseid. Loe Biovea mungapipra ekstrakti kohta lähemalt siit.

Kasutage PMS-i jaoks

Tänu prolaktiini taset langetavale ja närvisüsteemi rahustavale toimele võib vitex leevendada menstruatsioonieelseid sümptomeid nagu ärrituvus ja vedelikupeetus. Koos joodiga võib vitex leevendada premenstruaalset rindade valu ning vähendada valu. See on paljudes PMS-i ja PMDD-i kliinilistes uuringutes hästi toiminud. See võib aidata ka perimenopausaalsete meeleolu sümptomite korral.

Kuidas mungapipart võtta?

Soovitused: madalas annuses (200 mg) standardiseeritud ekstrakt on ka kogus, mida on kasutatatud kliinilistes uuringutes. Vähem konsentreeritud tooteid (kuiv taim võrreldes ekstraktiga) tuleks võtta suuremas koguses, 1000–2000 mg. 

Parima tulemuse saamiseks võta palun mungapipart ühekordse annusena esimese asjana hommikul enne sööki, sest just siis on Sinu ajuripats kõige vastuvõtlikum. Peata ravi iga kuu paariks päevaks. Amenorröa puhul soovitame tavaliselt 25-päevast kuuri ning siis viis päeva puhkust. Kui Sul on menstruatsioonid, aga kasutad mungapipart premenstruaalse sündroomi leevendamiseks, siis soovitan iga tsükli algul viis päeva pausi pidada. 

Ettevaatusabinõud mungapipra tarvitamisel

Mungapipar on võimas taim ning arvestada tuleks mõne ettevaatusabinõuga. Ära võta seda, kui saad viljakusravi. Ära võta seda, kui oled noorem kui 18, sest Sinu ajuripatsi ja munasarjade vaheline kommunikatsioon on alles välja kujunemas. Ära alusta enne, kui oled hormoonpillidest eemal olnud vähemalt kolm kuud, sest see võib ovulatsiooni mõjutada. Ära võta seda järjest rohkem kui kuus kuud, kuna selle mõju ajuripatsile võib aja jooksul nõrgeneda.

Mungapipart ei peaks Sa võtma rohkem kui kuus kuud järjest. Kui see on õige ravim, siis näed selle aja jooksul tulemust. Siis peaksid Sinu menstruatsioonid püsima korrapärased isegi siis, kui lõpetad tarbimise. Kui kahtled, otsi asjatundlikku meditsiinilist abi.

Ole mungapipraga ettevaatlik, kui Sul on polütsüstiliste munasarjade sündroom, kuna see võib tõsta luteiniseeriva hormooni taset ning seisundit halvendada.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!