Skip to main content

Kui otsite kakskeelsest sõnastikust jaapanikeelset sõna “menopaus”, võite otsida pikka aega… Seda pole olemas. Jaapanlased kasutavad teist sõna: konenki, mis tähendab “elumuutust”. Ja mitte sellepärast, et jaapani keel on vaesem kui teised. Põhjus on palju lihtsam… Jaapani naised näivad olevat säästetud menopausiga seotud piinadest!

Raske uskuda, kas pole? Ja ometi, näete, nende saladus on olnud väga tõsiseltvõetavate teaduslike uuringute objektiks.

Riik, millel on menopausist täiesti ükskõik

1980. aastatel uuris Montreali ülikooli antropoloogiateadur Margaret Lock jaapanlaste menopausi. Teadlane avastas kummalise kontrasti Jaapani ja Euroopa naiste vahel:

 • Euroopas kogeb 75% naistest kuumahoogusid ja öist higistamist.
 • Samas kui ainult 10% Jaapani naistest kannatavad nende sümptomite all.

Veelgi muljetavaldavam: menopausi häired – osteoporoos, südamehaigused, rinnavähk – on jaapanlannade seas peaaegu olematud. Ja täna teame, et see ei ole tingitud füsioloogilisest või etnilisest erinevusest.

Uurides Jaapani naiste eluviisi, on teadlased lõpuks avastanud tegelikud põhjused. Ja hea uudis: need saladused on kõigi naiste käeulatuses.

“Mu kehas lülituks nagu keskküte sisse”

Sotsiaalvõrgustikest või foorumitest leitud sajad iseloomustused annavad tunnistust tõsistest füüsilistest JA emotsionaalsetest sümptomitest, mida menopaus endast esile kutsub.

Naised kirjeldavad oma kannatusi mõnikord väga näitlikult, kuid alati väga avameelselt. siin on mõned leiud:

“Kas teil on ka alaseljas ja alakõhus kohutav valu? Olen sellest ajast peale saanud valuvaigisteid, aga niipea kui need üle lähevad, tuleb valu tagasi. See on väljakannatamatu. Ma lähen täna haiglasse.” (Adeele)

“Palun öelge, et ma pole üksi… öelge, et ma pole ainuke, kes ei kasuta antidepressante?!?” Kasutasin neid hiljuti, mõeldes, et nendega läheb paremaks. Kuid ma eelistaksin olla segaduses, unetu ja hull naine, kes läbib menopausi etappe, kui hull, kes antidepressante kasutab…” (Marcia)

“Pärast laste kasvatamist ütled endale, et noh, nüüd läheb paremaks, saan lõpuks puhata. Puhkus on aga lühiajaline. Raske on tunda, et hakkate vanaks jääma, kui tunnete, et olete veel noor." (Christine)

«Olen kuus kuud kasutanud tupekuivuse ravimit. Ja sellest ajast peale oleme abikaasaga proovinud vahekorda luua, kuid see on liiga valus. Olen proovinud kõike, isegi kookosõli, tulemusteta…olen nii segaduses ja vihane! See peaks olema aeg, mil saame seksida nii palju kui tahame, ilma et peaksime end kaitsma! SEE EI OLE AUS!!! Oleme vanemad ja ei tee seda sageli, aga tahaksime seda uuesti teha…” (Cécile)

“Ma visklen ja keerutan terve öö. Pööran muudkui ümber. Mu süda lööb… sellest on möödunud 9 kuud. Kardioloogid ei leidnud midagi. Ma ei saa magada ilma ibuprofeenita… ma kardan. Ma olen väsinud, aga ma ei saa magada.” (Michelle)

“Mu aju on udune! Ma lähen hulluks. Täiesti loll. Tõsiselt. Abi!” (Patricia)

"See on kohutav. On aegu, mil mul on kiire, ma töötan ja mu kehas lülitub sisse nagu keskküte. Mul on palav, täiesti kujuteldamatult kuum. Ja järsku saan ma läbimärjaks!" (Emma)

“Minu tsükkel algab iga kuu hiljem ja hiljem. Mul hakkas kohutav sügelus ja näonahk muutus väga kuivaks.” (Anne)

“Ma otsustasin mitte võtta hormoone. Olin täiesti vastu. Kuid kahe aasta pärast ei suutnud ma seda enam taluda. Minu günekoloog ütles mulle, et see võib põhjustada rinnavähki ja ma pean iga kahe aasta tagant uuringuid tegema. Otsustasin siiski ravi alustada. Olen seda saanud juba 4 aastat ja mu günekoloog ütles mulle, et see võib kesta kuni 70-75 aastaseks saamiseni.” (Beatrice)

Nende naiste tunnistused räägivad menopausi tegelikkusest. Pööris, kuristik, kannatuste tunnel, milleks peab kaasama meditsiini.

Seetõttu on nendest kannatustest pääsemiseks saanud asendamatuks hormoonasendusravi.
Mõned naised võtavad hormoone isegi 15 või 20 aastat. Tänapäeval on miljonid naised sattunud sellesse, mida võiks nimetada Big Pharma tsükliks.

Ameerika laborite salakaval leiutis

Farmaatsiaettevõtete suurim edu on panna kõik naised uskuma, et menopaus on haigus. Ja et selle raviks oli vaja ravimeid võtta.

1960. aastatel propageerisid Ameerika laborid sünteetilisi hormoone kui tõelist igavese nooruse tabletti.
See on tohutu äriline saavutus… Kuni avastame nende tõsised pikaajalised mõjud:

 • 760% suurenenud risk endomeetriumi (emaka limaskesta) vähi tekkeks.
 • 300% rinnavähiriski suurenemine.

Pole hullu, tootjad pakkusid seejärel välja östrogeeni ja progesterooni kombinatsiooni, mida kasutati laialdaselt umbes kahekümne aasta vältel.

Kuid 2002. aastal puhkes uus skandaal! Suur Ameerika uuring tuli katkestada südamerikete ja rinnavähi esinemise tõttu. Endiselt kasutusel olevad prooviravid soodustavad verehüüvete teket ja mängivad rolli südame-veresoonkonna haiguste tekkes.

Õnneks teame nüüd, et menopausile lähenemiseks on veel üks viis. Ühel pool maailmas läbivad naised, kes pole kunagi ravimeid võtnud, menopausi vähimagi sümptomita…

Elage täiel rinnal kasutades aega, mis teil elamiseks jäänud on

Mõne muudatusega oma igapäevaelus võiksite sarnaselt jaapanlastele pääseda menopausi piinadest ja nautida veel aastaid head tervist. Probleem on selles, et neid lahendusi on raske leida. Ja teabeallikad on harva usaldusväärsed. Naisteajakirjades? Internetis?

“Alati samad võlts asjad”

Internetis liikudes saab näha üllatusega, mida pakutakse. See on väga lihtne, me leiame alati samas infoväljas.
Teile öeldakse, et võtke salveiteesid. Kikerherneste või sojaubade söömine. See on hea algus, kuid sellest ei piisa menopausi sümptomite tõhusaks leevendamiseks.

Ja sellepärast on palutud loodusraviarst Annie Casamayou’l avaldada ajakirjas Révélations Santé & Bien-Être täielik kokkuvõte uusimate looduslike lahenduste kohta, kuidas menopausi ajal hästi elada. Avaldame selle pikema artikli menopausi kohta juba varsti.

Menopausi eduprogrammi autor Annie Casamayou

Paljud teavad Annie Casamayout. Kahtlemata on ta praegu Prantsusmaal naiste tervise küsimustes üks kvalifitseeritumaid inimesi.

Annie on loodusraviarst, refleksoloog ja joogaõpetaja. Lõpetanud Cenatho, naturopaatilise kõrgkooli Pariisis, kuuludes erialaühendusse OMNES (Organization of Natural Medicine and Health Education), on ta saanud ka toitumisbioloogia alase koolituse ja annab regulaarselt konverentse kogu Prantsusmaal.

Ta ei rahuldu patsiendi ja tema häirete analüüsimisest ainult ühest vaatenurgast. Tema rikkalik terapeutiline taust võimaldab tal omada tervisest globaalset visiooni. Ja see lähenemine, nagu näete, on määrav selle konkreetse eluetapi jaoks, milleks on menopaus.

menopaus

Juttu tuleb järgnevast:

Kas soja põhjustab rinnavähki?

Uuringud on selles küsimuses väga vastuolulised. Kuid teadlased leidsid lõpuks vastuse.

Tegelikult koosneb soja molekulidest, mis näevad välja ja toimivad nagu teie östrogeen. Neid molekule nimetatakse fütoöstrogeenideks. Probleem on selles, et kõik naised ei talu neid aineid hästi. Et olla tõhusad, peavad soja isoflavoonid (see on nende nimi) sooleflooras tingimata metaboliseerima aktiivseteks molekulideks, ekvoolideks.

Seetõttu on oluline tagada oma soolefloora õige toitmine.

Annie Casamayou selgitab kuidas saate hoolitseda oma soolefloora eest, et soja toimiks tõhusalt, ilma et see kahjustaks teie tervist.

Kuid see pole veel kõik.

Mitte ainult soja ei reguleeri hormoone.

Jaapanlased tarbivad palju sojapreparaate, nagu miso ja tempeh, aga ka teatud merevetikaid nagu kombu.
Avastate täieliku loetelu toiduainetest, mis kaitsevad jaapanlannasid menopausi piinade eest (ja mida saate hõlpsasti Aasia toidukauba pakkujatelt leida).

Kuid Annie Casamayou näitab teile eelkõige seda, kuidas oma toitumisviisi ümber mõelda (näiteks kofeiini ja teatud rasvhapete vältimine).

Giid toob muuhulgas välja meie piirkondade köögiviljad ja taimed, mis reguleerivad teie hormoone sama tõhusalt kui soja:

 • On näidatud, et linaseemned vähendavad kuumahoogusid.
 • 11 taime, mis on fütoöstrogeenide poolest rikkaimad: nende toitude kombinatsioon võib teie erinevate sümptomite puhul anda hämmastavaid tulemusi!
 • Miks aitab sushi sinu hormonaalsüsteemi optimeerida.
 • Jne.

Vaginaalne kuivus: lihtne 3-astmeline meetod

Menopaus teeb lõpu viljakusele, kuid kindlasti mitte armastusele! Probleem on selles, et östrogeeni ammendumine põhjustab häbeme ja tupe hüdratatsiooni vähenemist. Ja tagajärjed võivad olla eriti ebameeldivad: Määrimine, tupe kuivus, sagedasemad infektsioonid, tugev valu seksi ajal…

Selle limaskestade kuivamise aeglustamiseks on lihtne 3-astmeline meetod.

Menopausi artiklist saate teada:

 • Kuidas teatud tüüpi rõivad kiirendavad vaginaalset kuivust ja mõned riietusnõuanded võivad kõike muuta.
 • Täielik isikliku hügieeni protseduur ja 3 viga, mida mitte teha. Mõned naised kasutavad näiteks pesulappi… tõsine viga (olge ka seebi valikuga ettevaatlik!!)
 • Palju praktilisi nõuandeid.

See artikkel paljastab ka kõige usaldusväärsemad võtted piinliku probleemi osas, mis puudutab enam kui 50% naistest.

Kuidas menopausi ajal mitte kaalus juurde võtta

Rohkem kui pooled naistest võtavad menopausi ajal juurde 3–5 kg. Tavaliselt on tegemist vistseraalse rasvaga kõhus, mis on tervisele eriti kahjulik. Kuid vähesed naised teavad, et mitte hormonaalne puudus ei tee paksuks.

Annie Casamayou annab teile kõik üksikasjad selle uudishimuliku mehhanismi kohta, mis paneb teid menopausi ajal kaalus juurde võtma. Ja ennekõike selgitab ta teile, kuidas saate selle protsessi peatada.

Osteoporoos: uusimad meetodid teie luude heaks

Halb menopausi kogemus võib suurendada teie osteoporoosi riski. Vananedes muutuvad luud hapramaks ja mineraalse tiheduse kaotus kiireneb menopausiga. Kuid luude tervis sõltub peamiselt teie elustiilist.
Riskitegureid saab vähendada tänu mitmetele lihtsatele meetmetele.

Näiteks peaksite teadma, et:

 • Teatud väga spetsiifiliste toitainete (eriti kaaliumi ja räni) varu on luude hea tervise jaoks hädavajalik.
 • Tugeva raami märksõnaks on: happe-aluse tasakaal.
 • Kaltsium on oluline ühel tingimusel (ärge võtke toidulisandeid).
 • Miks on puusaluumurdude määr Soomes kõrgem kui Jaapanis või Indias (ärge tehke skandinaavlaste viga).
 • Jne.

Menopaus: üksikasjad, mis muudavad

Siin on vaid valik paljudest näpunäidetest, mida artiklist leiate:

 • Parimad taimed kuumahoogude vastu: ilmselt teate salveid, mis võib tugevaid kuumahooge märkimisväärselt vähendada (eeldusel, et austate annust). Vähem tuntud valge lill on osutunud tõhusaks!
 • Kombineeritud toimega eeterlike õlide retsept: 2 tilka neroliõli näiteks lohutab pingete korral ja ergutab seksuaaliha.
 • Väsimus ja meeleolumuutused: ära lase menopausil enda ja lähedaste elu rikkuda. Avastage uus meetod, kuidas kaheksa nädalaga spiraalist välja tulla.
 • Alakõhu masseerimine Salvia sclarea ja taimeõlide seguga vähendab kuumahoogude intensiivsust ja rahustab ärevust.
 • Oluline toitaine närvisüsteemi kaitsmiseks ning stressi ja väsimuse edukaks maandamiseks (ja parimad kohad selle saamiseks).
 • Jne.

Ja see pole veel kõik! Otsustasime teha kokkuvõtte plahvatusohtlikust aktuaalsest teemast, isegi kui see tähendab sipelgapesas suure hoobi andmist. Ülevaatliku artikli menopausist leiad siit!

Loe ülevaatlikku artiklit siit!

Kasutatud allikad:
[1] Lock M. Ambiguities of aging: Japanese experience and perceptions of menopause. Cult Med Psychiatry. 1986 Mar;10(1):23-46.
[2] Writing Group for the Women’s Health Initiative Investigators. Risks and benefits of estrogen plus progestin in healthy postmenopausal women. Principal results for the Women’s Health Initiative. Randomized control trial JAMA 2002;228:3:321-33.
[3] Valérie Scarabin-Carré et coll – High Level of Plasma Estradiol as a New Predictor of Ischemic Arterial Disease in Older Postmenopausal Women: The Three-City Cohort Study – Journal of the American Heart Association June 2012, Volume 1, Issue 3
[a] https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(19)31709-X/fulltext
[b] https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S8756328296002578
[c] https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(19)31709-X/fulltext
[d] https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(19)31709-X/fulltext
[e] https://www.mdpi.com/1422-0067/16/5/11728
[f] https://web.s.ebscohost.com/
[g] https://academic.oup.com/asj/article/39/1/83/4992010?login=false
[h] https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/article-abstract/614449
[i] https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S8756328296002578
[j] http://cmja.arakmu.ac.ir/browse.php?a_id=154&sid=1&slc_lang=en

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!