Skip to main content

Eeterlikel õlidel on võimsad raviomadused. Kõige lihtsam viis neid kasutada on pihustada õhku elektrilisest aroomilabist ehk difuuserist, kuid kasutusviise on veel mitmeid. Eeterlikest õlidest võib abi või leevendust leida sisuliselt kõigi haiguste puhul. Seekord toome välja mõned õlid, mida naised saavad kasutada erinevatel menstruaaltsükli etappidel esinevate vaevuste puhul.

Dr. Mariza Synder on viie raamatu autor, millest üks „The Smart Mom’s Guide To Essential Oils“ sisaldab üle 50 eeterliku õli retsepti. Siin soovitame teile, milliseid eeterlikke õlisid kasutada erinevatel tsükli etappidel. Naise menstruaaltsükkel koosneb neljast etapist: follikulaarne faas (kui munarakk areneb vedelikuga täidetud põiekeses ehk folliikulis), ovulatsioonifaas, pre-menstruaalne ehk luteaalne faas ja menstruatsiooni faas.

Lisaks oma hormonaalse tervise toetamisele igas faasis saad sa eeterlike õlidega leevendada tavapäraseid horomonaalseid sümptomeid nagu tujukõikumised, ärevus või depressioon.

Eeterlikud õlid kasutamiseks erinevates menstruaalfaasides:

  • Follikulaarne faas ja ovulatsioonifaas: tüümian ja ylang ylang
  • Luteaalne faas: salvei ja lavendel
  • Menstruaalfaas: bergamotlavendel ja salvei

Dr. Mariza Synder-i kuulus hormoonisünergia segu menstruatsioonile eelneva ja menstruatsioonifaasi jaoks:
10 tilka salveid, 8 tilka lavendlit, 8 tilka geraaniumi, 4 tilka bergamoti, 4 tilka ylang ylangi ning alusõliks võib kasutada näiteks mandliõli.

Tee vahend valmis rullikuga 10 ml suurusesse anumasse ning kalla peale alusõli. Rulli üle oma munasarjade, kaela ja randmete 2-3 x päevas.

Salvei eeterlik õli on efektiivne menstruaalkrampide ja valu vastu, lõdvestab lihaseid, eriti koos lavendli ja majoraaniga. 2014. aastal läbi viidud uurimus kinnitas, et salvei eeterliku õli sissehingamine vähendas drastiliselt keha stressihormooni ehk kortisooli taset ning parandas kilpnäärme hormoonide tasemeid, mis tähendab, et see õli on looduslik antidepressant ning parandab tuju. See tõestab aroomiteraapia efektiivsust ning kohest mõju, mida eeterlikud õlid meie kehale ja meelele omavad. Salvei lõdvestab ning teeb hea une ja vabastab meelt.

Ylang ylang-il on toitvad omadused, ta on rikas antioksüdant, mis kaitseb nahka, eriti hormonaalse korratuse puhul. Selle rahustav lõhn tõstab libiidot ning toob rahutunde alandades südame löögisagedust. Ylang ylang-ist on abi igapäevaste hormonaalse korratuse sümptomite puhul.

Begamot-il on võime tõsta tuju samal ajal kui ta rahustab. Kasutades nahal (lahendatuna) ta puhastab. Bergamoti õliga saab ravida isegi tõsisemaid stressi tekitatud ebakõlasid hormonaalsüsteemis. Bergamot mõjutab otseselt neerupealiseid, rahustab südame löögisagedust ning alandab vererõhku.

Lavendlil on võime tekitada rahulikku und, mõjutada hormonaalsest korratusest tulenevaid nahaprobleeme rahustades põletikku. Kui lavendli õliga menstruatsiooni ajal kõhtu masseerida, toob see leevendust krampidele samal ajal emotsioone tasakaalustades.

Tüümiani eeterlik õli tasakaalustab progesterooni tasemeid ning mõjub soodsalt üleminekuea vaevuste puhul. Aitab PMS-i korral toetada kehaomaseid hormoone ning selleläbi sümptomeid leevendada. Samuti annab tüümian energiat stressi ja väsimuse korral.

Nüüd, kui oled oma tsüklifaasile vastava eeterliku õli leidnud, siis kuidas valida eeterliku õli brändi?

Eeterliku õli tootesildil peaks olema:

  1. Taime nimi ning ladinakeelne botaaniline nimi – nii tead, et ostad õige õli. Näiteks on eukalüpti nimetuse all mitu botaanilist nime: Eucalyptus citriodora, Eucalyptus globulus and Eucalyptus smithii.
  2. Kust õli pärit on – kuigi paljusid taimi saab kasvatada nende päritolumaast kaugel, siis kasvavad nad ikka mingites tingimustes paremini, kuna mulla pH, päikesevalguse osakaal jm tingimused on taime päritolumaal talle optimaalsed.
  3. Tootmismeetod – ainsad tõelised eeterlikud õlid saadakse kas distilleerimisega või pressimisega.

Kui võimalik, otsi ka mahepõllunduse sertifikaati. Taime kasvamistingimused mõjutavad otseselt õli kvaliteeti ning ka keemilist ülesehitust. Samuti võivad tekkida allergiad alliktaimedes kasutatud pestitsiidide vastu.

Tundub liiga raske jälgida? Ära muretse, pakume kõrgkvaliteetseid mahepõllunduse sertifikaadiga eeterlikke õlisid ning  difuusereid lihtsaks ja mugavaks eeterlike õlide kasutuseks. Tutvu AromaZone valikuga siin.

13.05 koodiga HAPPYMONDAY kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!