Kuidas lõpetada pillide või muude hormonaalsete vahendite kasutamine ning alustada loomuliku pereplaneerimise meetodiga?

Tänapäeval võib naine tarvitada pille 10, 15 või isegi 20 aastat enne, kui otsustab, et soovib sellele lõpu teha. Pärast ühe või mitme erineva hormonaalse vahendi kasutamist võib tunduda hirmutav hakata kasutama hormoonivaba meetodit. Mõnede jaoks on otsuse tegemine kõige raskem osa, kuid pillide ärajätmine iseenesest osutub lihtsaks. Teistele võib see saada tõsiseks katsumuseks. Teema kohta guugeldades võid sattuda paljude mittevajalike ja murettekitavate kommentaaride peale. Kui see otsus on sinu jaoks õige, siis tunned ennast ilmselt uudishimuliku ja ärevana ning võibolla on sul ka väike hirm.  Tead küll, et tahad selle muutuse oma elus teha, kuid vajaksid veidi abi, et protsess oleks stressivabam.

• Valmista ette endale potsentsiaalselt sobivad barjäärimeetodid. Kohalikus kaubanduses saadaolevad kondoomid võivad osutuda liiga igavateks. Guugelda ja leia midagi põnevat, vaata lateksivabu brände, ökobrände, parabeenivabu, ilma kemikaale sisaldava spermitsiidita, ultraõhukesi jne. Võibolla on sul kondoomide kasutamisest halb mälestus, kuna kasutasid brändi, mis sulle ei sobinud. Näiteks L Condoms, Sir Richards ja Sustain teevad lahendaid tooteid. Uued Lelo Hex kondoomid on disainitud kuusnurkselt, et paremini istuda jne. Võid uurida ka pessaare, mis teevad nüüd comeback-i Caya brändiga, mida saab internetist tellida. Sulle võib sobida ka naiste kondoom. Isegi kui hakkad raseduse vältimiseks Daysy-t kasutama, siis tahaksid ju kindlasti ka oma viljastumisvõimelistel päevadel seksida, lisaks on vaja lahendust alguseks, kui Daysy alles õpib sind tundma ja näitab ainult kollaseid tulukesi.

• Kõige parem viis tagasilööke vältida, kui proovid sünteetilistest hormoonidest loobuda ja oma tõelise menstruatsiooni tagasi saada, on keskenduda oma tervisele. Söö korralikult, tee trenni, vabane stressist endale meeldiva tegevuse abil ja maga palju! Hormoonide puhul taandub kõik tasakaalule. Anna oma kehale seda, millest terveid hormoone toota: juurviljad, head rasvad, valk, probiootikumid ning olulised vitamiinid toidulisandite kaudu. Kui soovid lisainfot, siis Dr. Lara Brinden on menstratsiooni korrastamise teemal palju kirjutanud. Mida kiiremini sinu normaalne tsükkel taastub, seda kiiremini saad Daysy-ga rohkem „rohelisi päevi“.

• Kui kasutasid hormonaalseid rasestumisvastseid vahendeid, siis võibolla ei esinenud sul üldse veritsemisi või olid need väga õrnad. Kui sul nüüd tõelised päevad tagasi tulevad, siis soovid võibolla uuendada oma menustruatsiooni eest hoolisemise tooteid. Tänapäeval on olemas väga loodussõbralikud menstruatsioonianumad OrganiCup, muidugi ka orgaanilised sidemed ja tampoonid või hoopis merekäsnast tampoon. Võibolla on tavalised menstruatsioonisidemed ja tampoonid põhjustanud sul ärritust, sügelust, põletikku või valu – see ei ole normaalne ja seda ei pea kannatama. Selliste kõrvalnähtude põhjus võib peituda kemikaalides, mida kasutatakse üldlevinud sidemetes ja tampoonides.