Skip to main content

Toome välja kümme põhjust, miks menstruaalanumad on tervislikud. Palju tervislikumad kui tampoonid või sidemed! Me kõik ju tahame õnnelikku vagiinat, seega jätka lugemist…

Menstruaalanum on mugav

Kui korralikult paika asetatud, siis istub menstruaalanum tupes suhteliselt madalal võrreldes tampoonidega. Elastse materjali tõttu (meditsiiniline silikoon) ei tunne sa seda üldse. Seda ei saa ju väita tampoonide või kohmakate sidemete kohta! Menstruaalanum ei blokeeri su verevoolu ning lubab liikuda vabalt, ujuda ja magada ilma, et anumat oleks tunda.

Menstruaalanum ei kuivata su tuppe ega muuda pH taset

… nagu seda teevad ühekordsed tampoonid. Seda põhjendab fakt, et anum ei ima midagi sisse vaid ainult kogub. Vagiinast eritub menstruatsiooni ajal palju enamat kui ainult veri. See sekreet on oluline ning seda ei tohiks hügieenivahend tegelikult sisse imada. Rohkem kui veerand vedelikest, mida tampoonid sisse imavad on tegelikult vajalikud ja peaksid jääma sinna, kus nad on. Kui kasutad tampoone, siis imavad need lihtsalt kõik sisse. Tampooni eemaldades jäävad maha kiud, mida keha peab hakkama välja uhuma. Tehiskiud võivad tekitada tupe seinale mikrorebendeid tampooni sisse viimisel ja eemaldamisel, mis omakorda võivad tekitada põletikke ja bakterite vohamist (näiteks kandidoos ehk  inimese normaalse mikrofloora hulka kuuluva pärmseene Candida albicansi poolt tekitatud põletik).

Menstruaalanumat võid kanda kuni 12 tundi

… mis muudab logistika palju lihtsamaks. Võid menstruaalanuma sisestada hommikul kui ärkad ning tühendada õhtul kui tuled tagasi koju ning võid ta tuppe jätta terveks ööks. See on käepärane ja mugav. Kui sul on suurem verevoolus, siis tuleb tühendada ka keskpäeval. Selleks otsi tualett, kus oleks kraanikauss sees. Kui voolavale veele ligipääsu ei ole, pühi lihtsalt tualettpaberi- või niiske rätiga või loputa võttes wc-sse kaasa pudeliga joogivett. Midagi ei juhtu kui pesed alles õhtul koju jõudes. Tampooni tuleb vahetada iga nelja tunni tagant, anum peab vastu kolm korda kauem.

Menstruaalanumad on tervislikud: nendega ei teki toksilise šoki sündroomi

Ühekordsed tampoonid võivad põhjustada toksilise šoki sündroomi, mis on potentsiaalselt surmaga lõppev bakteriaalne haigus. Kui menstruaalanum on tuppe sisestatud, siis sellele ei ole õhu ligipääsu, seega ei saa bakterid nii kiiresti paljuneda. Menstruaalanumaid on testitud laboratooriumites ning tulemused on näidanud, et toksilise šoki sündroomi põhjustavate bakterite paljunemine on väga ebatõenäoline.

Paljud naised on märkinud, et menstruaalanumat kasutades on neil puhtam tunne

… ning menstuatsioonile omast lõhna ei tunne samamoodi nagu muid vahendeid kasutades. Märkad seda ilmselt juba esimesel kasutuskorral.  Lõhna aitab lukustada vaakum, mis ei lase verel oksüdeeruda. Tampooni eemaldades oled ehk märganud, et veri selles ei ole helepunane. Menstruaalanumas on veri nö värskem ning hoopis teise värvusega. Oma menstruaalanumat võid steriliseerida teda lihtsalt keetes või kasutades spetsiaalseid vahendeid.

Menstruaalanumaga võid teha kõike, mida oled harjunud tegema tampooniga ning rohkemgi veel

Võid harrastada kõiki spordialasid: Yoga, pilates, ratsutamne, rattasõit, jooks ning isegi ujumine. Võid anumaga öösel täiesti paljalt magada!

Menstruaalanuma võid paika asetada enne menstruatsiooni algamist

Võid kanda oma menstruaalanumat juba siis kui alles ootad oma menstruatsiooni. Kui tead, et päevad peaksid algama, siis aseta menstruaalanum hommikul paika ning sa ei pea selle pärast antud päeval rohkem muretsema. Seda ei saa sa teha tampoonidega.

Menstruaalanum on kasutamise ajal märkamatu

Kui oled anuma paika asetanud, on ta märkamatu. Puudub niidike, mis muidu ripub välja tampoonist. Võid tunda end oma lemmik bikiinides või aluspesus seksikalt.

Menstruaalanumast ei leki kehasse kemikaale

Ühekordsed tampoonid sisaldavad valgendatud puuvilla, kunstsiidi või viskoosi kiude ning dikosiini, mis võib olla vähkitekitav. Dioksiin on üks kõige toksilisemaid inimese välja mõeldud aineid, mis seni on teadlastele uurida olnud. Kunstsiid/ viskoos koosneb imepisikestest plastiku kiududest (umbes 90%). See on väga suure imamisvõimega ning tavaliselt klooriga pleegitatud (üks peamine dioksooni tootmise protsessidest). Alates 1918. aastast on teada, et toksiinid ehk mürkained võivad kehasse imenduda läbi tupe.

Menstruaalanum ning materjal, millest ta on valmistatud, on turvaline

Menstruaalanuma materjalil on antibakteriaalsed omadused ning seda on väga lihtne puhastada. Selletõttu võib menstruaalanumat kasutada korduvalt. Huvitava faktina ei nõua terviseametid, et tampoonide või sidemete keemiline koostis oleks märgitud toote pakendil.

Menstruaalanum paigutub mugavalt vaid poole sõrme pikkuse kaugusele tupes, mis teeb eemaldamise eriti lihtsaks ning võimaldab verel loomulikku teed pidi alla voolata, ilma et miski seda takistaks.

OrganiCup menstruaalanumad

OrganiCup on pehmest, allergiavabast silikoonist valmistatud menstruaalanum. 100% kloori, liimi, parfüümi ja muude ainete vaba. Ühesõnaga vaba kõigest, mis ei kuulu Sinu kehasse!

A suurus on mõeldud naistele, kes ei ole sünnitanud. B suurus on mõeldud naistele, kes on sünnitanud. B suurust soovitatakse ka naistele, kellel on vererohke menstruatsioon. Mini suurus on mõeldud teismelistele tüdrukutele.

OrganiCup-iga säästad raha enda jaoks ning ressurrsse planeedi jaoks. Mõtle, milliseid jäätmeid toodavad hügieenisidemed ja tampoonid. Keskmine naine kasutab elu jookusl 11 000 sidet või tampooni. OrganiCup kujutab endast 30 grammi jäädet 30 kilogrammi asemel! Ühekordsed hügieenivahendid sisaldavad naftapõhiseid kemikaale ja lõhnaaineid, mis võivad tekitada endokriinseid korratusi. Lisaks sisaldub nendes ka taimekaitsemürke.

Üheksa naist kümnest jääb menstruaalanumat kasutama peale esmakordset proovimist.

11.03 koodiga SULA kogu pood -20%

10-20.11 tehtud tellimused saadetakse välja alates 21.11. Vabandame!